rebeka pracovna a cistiaren krasnoPri príležitosti otvorenia prevádzky sme spravili krátky rozhovor s pani Ing. Katarínou Obenau - prevádzkovateľkou, ktorá sa rozhodla v Krásne nad Kysucou spustiť prvú ekologickú práčovňu a čistiareň na Kysuciach.

Začiatkom augusta pribudla v Krásne nad Kysucou nová služba pre obyvateľov mesta aj širšieho okolia ako aj pre podnikateľov či firmy v kysuckom regióne. Spoločnosť PROFMO s.r.o. zriadila v meste prevádzku REBEKA ekologická práčovňa a čistiareň.

 Čo Vás viedlo k zriadeniu takejto prevádzky a prečo práve v Krásne nad Kysucou?

Kysucký región zaznamenal v posledných rokoch pozoruhodný rozvoj. Stále viac ľudí navštevuje tento krásny kraj, čo sa odráža aj vo vzrastajúcom dopyte po ubytovacích, stravovacích službách a tým pádom aj po ostatných obslužných činnostiach. Z tohoto dôvodu sme sa rozhodli ponúkať služby prania bielizne, čistenia odevov a kobercov na vysokej kvalitatívnej úrovni s ohľadom na životné prostredie.
Umiestniť prevádzku v Krásne nad Kysucou sa nám videlo strategicky výhodné z hľadiska dostupnosti a taktiež rozmiestnenia prevádzok podobného zamerania v regióne.

Čím ste ekologickí?

Ekologický rozmer našej prevádzky začína najmodernejším technologickým vybavením. Investovali sme do spotrebičov, ktoré fungujú na princípe optimálnej spotreby energií, vody, pracích prostriedkov. Celú technológiu sme nastavili tak, aby bola spotreba zdrojov optimalizovaná.

zariadenie pracovne krasno

Používame profesionálne predčisťovacie, čistiace a pracie prostriedky, ktoré majú vysokú čistiacu schopnosť a naviac sú ekologické, biologicky odbúrateľné a hyperkoncentrované (menej obalov). Sú v súlade s najprísnejšími normami EHS pre ochranu životného prostredia.
rebeka pracovna krasnoChemické čistenie prebieha v chemickej práčke, ide o tzv. suché čistenie (DRY CLEAN). Hoci to evokuje neekologický proces, opak je pravdou. Náš chemický stroj je jeden z najekologickejších na svetovom trhu čistiarenskej techniky. Vďaka zabudovaným filtrom a odlučovačom nevypúšťa do ovzdušia ani odpadu žiadne nečistoty.
Spolupracujeme s dodávateľmi technológie a pracej chémie, ktorí dbajú na ekologické dopady a našou spoločnou snahou je tento prístup stále zlepšovať pri zachovaní kvality prania a čistenia.

Pre koho sú určené vaše služby? Prečo si treba správne vybrať práčovňu?

Naše služby môžu využívať ako domácnosti tak aj podnikatelia a firmy. Perieme hotelové, reštauračné prádlo, pracovné odevy, odevy, paplóny a vankúše aj páperové, koberce, poskytujeme odvoz a dovoz bielizne. Využitím služieb práčovne a čistiarne občania aj firmy ušetria čas a aj peniaze. Predstavte si, že by ste si domov kúpili prací prostriedok na každý typ tkaniny, či na odstránenie všetkých druhov škvŕn. O čase strávenom napríklad žehlením ani nehovorím alebo skúste doma oprať požičané svadobné šaty...
Taktiež každý poskytovateľ stravovacích alebo ubytovacích služieb si isto uvedomuje, že čisté obrusy a voňavá posteľná bielizeň, nehovoriac o hygienicky čistých vankúšoch a paplónoch či poťahoch na matrace, sú vizitkou seriózneho prístupu prevádzky, preto vybrať kvalitnú práčovňu sa určite oplatí. Rovnako stále viac zamestnávateľov dbá na vzhľad svojich zamestnancov tým, že im nielen poskytne pracovné odevy, ale zabezpečí aj profesionálnu starostlivosť o ne.
rebeka pracovna krasno2Mnoho ubytovateľov, hotelierov sa pri výbere práčovne riadi len cenou. Avšak služby práčovne zahŕňajú oveľa viac. Ide o celý proces toho, ako sa s bielizňou zaobchádza, kde a v čom sa perie.
Pri veľkokapacitných práčovniach, ktoré majú možno na začiatku nižšie ceny, sa často stáva, že sa bielizeň stráca, alebo sa zamieňa. Pri nešetrnom zaobchádzaní je po cca 2 rokoch polovica bielizne nepoužiteľná.
Vyššie spomenutým javom predchádzame kontrolou prádla na vstupe a výstupe, využívaním pračiek s rôznym objemom a v neposlednom rade používaním automatického profesionálneho systému dávkovania pracích prostriedkov a individuálneho nastavenia programov chemikom. V našej práčovni sa zameriavame predovšetkým na kvalitu. Uvedomujeme si, že každá prevádzka má kapacitný strop a budeme zazmluvňovať zákazníkov len do naplnenia našej kapacity.

Aby sme sa našimi službami, čo najviac priblížili občanom postupne zriaďujeme zberne odevov, bielizne a kobercov po regióne. V súčastnosti môžu služby zberní využívať obyvatelia obcí Oščadnica a Makov. V budúcnosti plánujeme portfólio našich služieb ďalej rozširovať. O aktuálnej ponuke budeme informovať na našom webe.

Čo všetko dokážete vyčistiť?

Dokážeme vyčistiť rôzne druhy tkanín ako aj väčšinu znečistenia. Závisí to od "čerstvosti" znečistenia, vlastností materiálu a najmä od toho, či už znečistenie prešlo procesom odstraňovania. Pokiaľ daná vec neprešla neodborným zásahom tým väčšia pravdepodobnosť, že sa nám čistenie podarí.
Napríklad sme dokázali očistiť bundy od farby na zárubne, vybieliť zošednuté svadobné šaty, odstrániť ružový lak z bieleho koberca, pekne vyčistiť aj pracovné odevy znečistené od olejov, oprať poťahy na matrace tak, že vyzerali ako nové, dali sme sviežosť a objem páperovým paplónom a vankúšom, koberce sú hĺbkovo prané pomocou najmodernejšej strojovej techniky.

Ďakujeme za rozhovor pani Ing. Kataríne Obenau a prajeme veľa spokojných klientov. 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: