barber cadca vladiss strycek3Vlado sa rozhodol pre veľkú životnú zmenu. Jeho koníček sa stal povolaním a začal prevádzkovať prvý barbershop v Čadci.


Vlado, ako a prečo si sa rozhodol, že sa dáš na toto staré, avšak u nás vlastne nové povolanie?

Predošlá práca mi veľmi nevyhovovala. Hľadal som zmenu, ktorú som po čase našiel. Chodieval som do barbershopov do Čiech kde som nabral inšpiráciu a veľmi ma to zaujalo. Tá ľahkosť, kreativita a neustále zdokonaľovanie sa... Vyhľadával som si o tomto remesle čoraz viac informácií a pomaly ma to ťahalo stále hlbšie a hlbšie, až som sa rozhodol, že zmením zamestnanie a začnem sa tomu venovať naplno. Vyhľadal som si kurz, ktorý by mi umožnil sa ďalej zdokonaliť a hlavne mi poskytnúť plnú akreditáciu. Týmto ďakujem môjmu tímu z MMG a hlavne Davidovi Fameovi, ktorý ma naučil veľa. Chcel som hlavne robiť niečo tvorivé a vlastné. Samozrejme som si chcel aj trocha finančne prilepšiť vlastným businessom.

Teraz si teda certifikovaný barber. Je potrebné sa ešte učiť? Sú nejaké meniace sa trendy v tejto oblasti?

Presne tak. Mám plnú certifikáciu na vykonávanie tohoto remesla. Toto remeslo je o neustálom zdokonaľovaní, asi po celý kariérny život. Takisto musí barber stále aj pozerať na meniace sa trendy a štýly. Nemôžem zaspať v čase.


Keď ideš po ulici a zbadáš bradatého chalana alebo pána. Rozmýšľaš, že "ten by sa dal vylepšiť"?

 Áno, inšpirácia ťa môže napadnúť všade.

barber cadca vladiss strycek2

 

Myslím to tak, že či ťa napadne, že chalan by mohol vyzerať omnoho lepšie, ak by sa zveril profíkovi...

Určite. Tá zmena brady u profesionálneho barbera urobí aj 10 ročný vzhľadový rozdiel. Myslím si, že chlapi by sa mali viacej starať o svoju bradu. Pretože to robí veľký imidž na tvári.

 

Je v Čadci a na Kysuciach dosť ľudí, ktorí sa chcú starať o svoj výzor?

Áno, doba ide dopredu a páni sú čoraz viac prísnejší na svoj vzhľad čo sa týka účesu aj brady. Myslím si, že na Kysuciach je čoraz viac takých ľudí, ktorí vyhľadávajú službu barbera.

 

Moderné barberstvo nie je len o oholení a ostrihaní. Čo všetko u teba klient dostane?

Presne tak. Je to miesto, kde si klient príde oddýchnuť, prípadne vypustiť negatívne veci z hlavy. Relaxovať a popritom si môže dať pohárik kvalitnej whiskey alebo koňaku. U mňa klient vždy dostane tento kompletný servis.

Tak to je fajn. Čo ešte chystáš do budúcna?

Budúcnosť je otvorená takže určite neustály posun vpred v skvalitňovani služieb, rozširovaní svojej značky a klientely. Ďalšie veci si zatiaľ nechám pre seba, ale bude to veľké.

Vladiss, vďaka za rozhovor. Prajem veľa spokojných klientov. Nech sa darí.
Zhováral sa Peter Kolembus

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: