mostny uzaverSťažnosti od obyvateľov z mestskej časti Horelica, ktorí bývajú v blízkosti mosta, prinútilo správu NDS o skoršiu aj keď len dočasnú opravu mostného záveru. Táto oprava však nie je definitívna.

Počas uplynulého víkendu bol opravovaný spoj, mostný záver na ceste 1/11A pred tunelom Horelica. Tak ako sme vás už informovali, podľa NDS je mostný záver za tunelom Horelica v smere na Žilinu v havarijnom stave. Prvé prekrytie spravené koncom augusta bohužiaľ spôsobovalo nepríjemnosti obyvateľom, ktorí žijú v blízkosti mosta a to kovovým hlukom, ktorý vznikal pri prejazde automobilov cez toto miesto.  

Prečítajte si aj: Mostný záver pred tunelom Horelica je v havarijnom stave, plánuje sa jeho oprava

K víkendovej oprave sa nám vyjadrila aj Michaela Michalová, hovorkyňa NDS: "Aby bola zabezpečená bezpečnosť cestnej premávky, NDS musela urgentne prekryť mostný záver oceľovou platňou s asfaltovými nábehmi. Nákladné vozidlá hlavne nedodržiavaním povolenej rýchlosti platňu časom zdeformovali a prejazd cez platňu vydával nepríjemný kovový zvuk (údery oceľovej platne o mostný záver), ktorý obmedzoval životný komfort ľudí v časti Horelica.
Z uvedeného dôvodu NDS zabezpečila 23. 11. 2019 výmenu oceľovej platne za hrubšiu a zhotovila k nej aj dlhšie asfaltové nábehy.
Týmto je zabezpečený plynulejší prejazd cez prekrytie mostného záveru a taktiež je odstránený kovový zvuk."

mostny uzaver2

Diaľničiari nám potvrdili, že kompletnú výmenu mostného záveru má NDS v pláne po skončení zimnej údržby v apríli roku 2020.

Obyvatelia Horelice, ktorí bývajú v blízkosti cesty k tunelu, budú konečne pokojnejšie spávať. Ako uviedla jedna z obyvateliek na sociálnej sieti: "Za pomoc a ochotu pri riešení tohto trojmesačného problému ďakujeme poslancovi Mariánovi Kubalovi z Čadce a Ing.Petrovi Homolovi z NDS, ktorí sa pričinili o skoršiu opravu."

Autor: redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: