most tunelMostný záver (spojenie medzi mostom a cestou) pred tunelom Horelica je v havarijnom stave a je nutná jeho výmena. Aktuálne na to upozorňuje dopravné značenie pred mostom. Diaľničiari už plánujú jeho opravu.

 

Koncom augusta sa robila kompletná rekonštrukcia cesty pred tunelom Horelica, kedy bol úsek cesty od Oščadnice a tunel Horelica uzavretý na viac ako dva týždne.
Viacerí, ktorí týmto úsekom pravidelne prechádzajú sa ihneď začali sťažovať na prevedené práce. Všimli si problém, respektíve neopravený spoj nadväzujúci na prvé premostenie.

Hneď po ukončení prác bol prejazd, spoj mosta v zlom stave dokonca sa na okraji sa vytvorila jama. Aktuálne tam vodičov upozorňuje na nerovnú vozovku dopravné značenie.

most tunel2

 

  • Mostný záver: prechodový pás medzi dilatačným prvkom a vozovkovými vrstvami mostov, ktorý musí spĺňať náročné fyzikálne požiadavky, pretože na mostný záver sú prenášané zaťaženia ktoré vytvára mostová časť.

Opýtali sme sa na to Národnej diaľničnej spoločnosti.

Na našu otázku nám odpovedala hovorkyňa NDS Michaela Michalová: "Počas úplnej uzávery tunela Horelica bol popri výmene vozovky na moste ev. č. 11A-003 prekrytý mostný záver oceľovou platňou, na ktorú boli zhotovené asfaltové nábehy kvôli plynulosti prejazdu cez mostný záver. Mostný záver je v havarijnom stave a je nutná jeho výmena. Výmenu mostného záveru nebolo možné zrealizovať kvôli krátkosti času počas úplnej uzávery. NDS vymení mostný záver po skončení zimnej údržby v termíne apríl – máj 2020."

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: