frezovanie asfalt kysuceV týchto dňoch sa realizuje súvislá oprava cesty v úseku Raková - Staškov. Práve prebieha pokládka nového asfaltového koberca.

Podľa slov hovorkyne ŽSK Martiny Remencovej "boli ukončené prípravné práce (frézovanie, búranie okolo kanalizačných poklopov a chodníkov, úprava napojení miestnych komunikácií a vjazdov). Začalo sa už aj s pokládkou nového asfaltového koberca. Predpokladáme, že práce by mali byť ukončené do 20. 09. 2019"

Spýtali sme sa aj na kritizovaný úsek Turzovka - Semeteš, ktorý je vo veľmi zlom stave. Aj tu už by sa malo začať pracovať.

Medzi ďalšími prácami, ktoré sa budú realizovať na Kysuciach je aj oprava cesty č. II/541 Turzovka - Semeteš, ktorá by sa mala začať už o pár dní. Ako uviedla Martina Remencová: "Oprava bude stáť viac ako jeden milión eur. Prostriedky na opravu župa získala z fondov Európskej únie z operačného programu IROP. V rámci projektu sa opraví 4,1 kilometra a jeden most.

oprava cesty asfalt

Na Kysuciach sa tiež sa začalo s opravou dvoch mostov v Oščadnici a vo Vysokej nad Kysucou.

Výrazne zhoršený stav vozoviek je aj v obciach, kde sa momentálne rieši výstavba kanalizácie. "Na cestách v obciach, kde sa práve realizuje výstavba kanalizácie, bude do konca októbra položená dočasná úprava. Práce sa ukončia budúci rok, kedy sa na všetkých cestách, ktorých sa dotkla výstavba, odfrézuje polprofil a položí sa nový asfalt" dodala hovorkyňa ŽSR.

Prečítajte si aj:  Župa bude na Kysuciach opravovať ďalšie cesty a mosty

Autor, foto: Redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: