krasno mobilne odberove miestoV Krásne plánujú vlastné testovacie miesto, odberové miesto v Čadci je plne vyťažené.

Kysučania zatiaľ využívajú odberové miesto na testovanie Covidu–19 zriadené v Kysuckej nemocnici v Čadci. Toto je však momentálne plne vyťažené. Mesto Krásno preto rokuje s Ministerstvom zdravotníctva o zriadení mobilného odberového miesta, ktoré splní všetky špecifické podmienky.

Zriadenie bude potrebné aj vzhľadom na pripravované nariadenie vlády SR a krízového štábu, ktoré sa týka testovania žiakov, rodičov a občanov pracujúcich v zahraničí. Odberové miesto má byť situované pred Kultúrnym domom v prevoznej bunke.

"Cieľom je minimalizovať čakaciu dobu v rade, a aby naši občania nemuseli cestovať do okresného mesta. Zdravotnícky personál bude vykonávať odber vzoriek biologického materiálu a následne diagnostikovať ochorenie COVID-19 prostredníctvom antigénového testu. Testovanie bude bezplatné. O začatí prevádzky vykonávaných odberov Vás budeme dodatočne informovať," informuje mesto Krásno.

krasno mobilne odberove miesto v

Najnovšie počty nakazených koronavírusom

Na Slovensku bolo dnes 4.12.2020 potvrdených 2184 nových prípadov. V okrese Čadca pribudlo 32 nových prípadov (celkovo je v okrese aktívnych už 3118 prípadov), v okrese Kysucké Nové Mesto pribudli piati nakazení (v okrese evidujú celkovo 835 aktívnych prípadov).

Prečítajte si aj:

autor: redakcia
foto: mesto Krásno nad Kysucou

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: