covid dochodciV Centre sociálnych služieb (CSS) Horelica je pozitívnych množstvo klientov. Infikovaná je aj časť personálu, ďalší sú v karanténe.

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) potvrdil prípady ochorenia COVID-19 v zariadení sociálnych služieb v Čadci Horelici a aj to, že im kvôli karanténe chýbajú opatrovateľky, sestry a iný personál.

"Je pravdou, že došlo k zavlečeniu nákazy aj do CSS Horelica. Pozitívnych je 34 klientov z celkového počtu 107 a 25 zamestnancov z celkového počtu 104," informovala Martina Remencová, hovorkyňa kancelárie predsedníčky ŽSK.

Zariadenie je pod lekárskym dohľadom

"Zariadenie je v karanténe, pod lekárskym dohľadom, platia prísne protiepidemické opatrenia. Do zariadenia boli dodané ochranné pracovné prostriedky. Ku kontrolnému pretestovaniu dôjde v stredu budúci týždeň," dodala hovorkyňa.

Za včera bolo 118 prípadov v okrese Čadca

Počet potvrdených prípadov v okrese Čadca naďalej rastie, k dnešnému dňu je to 492 ľudí. Po včerajšom testovaní pribudlo 118 nových prípadov v okrese Čadca a 13 prípadov v Kysuckom Novom Meste. Odhalili zatiaľ rekordný počet.

Prečítajte si aj:

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: