covid cadcaVo včerajšom testovaní okres Čadca prekročil stovku novo nakazených za jeden deň.

Počet potvrdených prípadov v okrese Čadca naďalej rastie, k dnešnému dňu je to 492 ľudí. Po včerajšom testovaní pribudlo 118 nových prípadov v okrese Čadca a 13 prípadov v Kysuckom Novom Meste. Odhalili zatiaľ rekordný počet.

Vo štvrtok 15. októbra 2020 pribudlo na Slovensku celkom 2075 nových prípadov nakazených koronavírusom.

Počas uplynulého dňa urobili spolu 14 010 testov. Celkovo evidujeme 26 300 pozitívne testovaných na nový koronavírus. Vyliečilo sa ďalších 256 pacientov, celkovo ich počet stúpol na 7182.


Riaditeľ Kysuckej nemocnice Martin Šenfeld prosí testovaných o dodržiavanie opatrení. 

 

Krajské nemocnice reprofilizujú lôžka

covid nemocnica

"Pôvodne mali byť pacienti s ochorením COVID-19 prijímaní do štátnych nemocníc v Ružomberku a Martine, kde sú infekčné oddelenia. Ich kapacity sa však veľmi rýchlo naplnili. Štyri krajské nemocnice preto začali reprofilizovať svoje lôžka a dnes majú pripravených zhruba 130 lôžok pre pacientov s ťažkých priebehom ochorenia COVID-19. Zároveň sú vytvorené špecializované tímy, ktoré sa starajú o takýchto pacientov.
 
Želáme si, aby lôžka ostali prázdne a pacientov s ochorením bolo čo najmenej. Avšak pre prípad, že by sa situácia ešte zhoršovala, sú naše nemocnice pripravené," informuje o stave županka Erika Jurinová.
 

Pozrite si:

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: