futbalova akademia futbalelaFutbalela je úspešnou futbalovou akadémiou v našom regióne. O najnovšej akcii, charitatívnom podujatí Futbal spája, nám porozprával zakladateľ akadémie Marián Gaboš.

Zmena termínu podujatia:

z dôvodu zlého počasia sa termín posúva na 13.8.2021, konať sa bude v čase 15.00 - 19.00 hod.

Ako sa vám darí a čo máte nové?

Momentálne máme prázdninové obdobie. Detičky si užívajú prázdniny plnými dúškami. Kurzy vo Svrčinovci a Makove prebiehajú a my sme v jednaní s ďalšími kysuckými obcami ohľadom otvorenia kurzov v ďalších obciach.

Chystáte ešte niečo nové v najbližšom období?

V piatok 13.8.2021 sme sa rozhodli usporiadať charitatívnu udalosť na Makove pre deti zo Spojenej školy sv. Jozefa v Turzovke.

Cieľom akcie je spojiť zdravé deti s postihnutými a ukázať, že aj tieto šikovné postihnuté detičky aj napriek svojmu obmedzeniu môžu do života priniesť množstvo radosti a úsmevu a môžu práve v takejto forme prispieť k celkovej spokojnosti spoločnosti.

Ako bude táto akcia prebiehať ?

Začiatok akcie je o 15.00 kedy budú otvorené tréningy a hry s našimi trénermi pre tieto deti, ale aj pre bežnú verejnosť. O 17.00 sú naplánované 3 zápasy medzi Futbalela Svrčinovec, Futbalela Makov a ŠK Javorník Makov. Následne je pre víťaza pripravený putovný pohár a medaily.

Súčasťou akcie bude aj tombola, ktorú si budú môcť ľudia zakúpiť v symbolickej ľubovoľnej hodnote a celý príjem z tomboly bude venovaný práve Spojenej škole sv. Jozefa v Turzovke.

futbalova akademia kysuce v2

Kto môže tieto deti podporiť ?

Deti môžu podporiť všetci ľudia, ktorí navštívia našu akciu a to nielen finančne, ale aj prostredníctvom rôznych darov. Častokrát dostávame otázky či ľudia môžu priniesť aj nejaké hračky prípadne oblečenie. Každá podpora je vítaná.

Kto vám pomáha pri zrealizovaní tejto akcie?

Zásluhu na príprave tejto akcie má mnoho ďalších ľudí, prevažne podnikatelia, ktorí sa aktívne podieľajú na zabezpečení tejto akcie. Spolu s nimi sme sa rozhodli, že takúto akciu zorganizujeme a takto potešíme tieto deti a spríjemníme im prázdniny. Nemalá vďaka patrí aj obci Makov a futbalovému klubu Šk Javorník Makov, ktorí nám poskytli priestory na realizáciu tejto akcie. Bez ľudí v samosprávach, ktorí aktívne podporujú šport a pohyb detí by to totiž nešlo. Veľká vďaka patrí aj ostatným starostom a funkcionárom, ktorí vedú mládež a deti k športu. Deti sú tá najlepšia investícia do budúcnosti.

Ako si predstavujete budúcnosť takýchto akcií?

Sami uvidíme ako dopadne táto akcia. Verím, že toto bude len začiatok a snáď sa nám v budúcnosti podarí ešte niečo podobné zorganizovať a podporiť aj iné komunity a priniesť im viac radosti do života. Všetko záleží na ľuďoch. Dúfam, že sa prídu na detičky pozrieť, privedú svoje ratolesti a zahrajú sa spolu s nimi. Je dôležité, aby sme pomohli postihnutým deťom začleniť sa do života a aby videli, že na svete aj za ich bránou je množstvo dobrých ľudí.

autor: redakcia
foto: Futbalela

futbalova akademia kysuce v

Prečítajte si aj:

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: