ppv homes stavebna firma kysucePetru Švábikovú možno poznáte z projektov Burzoblška alebo S kožou na trh. Okrem nich však pomáha viesť úspešnú stavebnú firmu PPV homes, ktorá sa môže pochváliť mnohými zrealizovanými projektmi.

Kysučania vás môžu poznať z dobrovoľníckych projektov ako je Burzoblška alebo S kožou na trh. Čo možno o vás nevedia je, že v našom regióne pôsobíte vo vlastnej rodinnej firme, ktorá sa venuje výstavbe rodinných domov, ktorá sa dosť líši od konkurencie. Poviete nám o týchto vcelku rozdielnych projektoch viac?

Popri vysokej škole som pracovala v banke. Vypracovala som sa od prepážky až na riadiacu pozíciu v pobočkovej sieti. Toto bola pre mňa vynikajúca pracovná skúsenosť, kde som sa venovala riadeniu ľudí ale aj biznisu a konkrétne podnikateľskému segmentu klientov, developerským projektom a hypotékam. V biznise sa mi podarili skutočne „husárske“ kúsky, ktoré mi zabezpečili dobré meno.

ppv homes stavebna firma3Cez materskú som sa vrátila späť na Kysuce. Chceli sme s mužom dieťa vychovávať tu. V práci som mala iba prestúpiť na niektorú z pobočiek. Keďže som veľmi akčný človek a práca mi veľmi chýbala už počas materskej, začala som organizovať akciu s názvom Burzoblška – úplne na začiatku som akciu organizovala sama. Dnes sme už tím. Burzoblška je platforma, ktorá ponúka priestor hand made tvorbe ľudí z regiónu. Neskôr sa do tohto projektu zakomponovala myšlienka bazáru použitého oblečenia, hračiek, kníh. Do každej akcie zakomponujeme náš známy Stôl Hojnosti a podporíme nejaký lokálny charitatívny projekt. Táto akcia každým ročníkom láme rekordy v návštevnosti a teším sa, že si žije už svojim životom a Čadčanom sa veľmi páči.

Projekt S kožou na trh je niečo čo priniesol život. Kožné problémy sú v mojej rodinne na dennom poriadku a ja vnímam ako jeden z najväčších úspechov, že sa mi podarilo dostať tieto náročné chronické kožné ťažkosti do dlhodobej remisie. Dcéra má atopický ekzém od 3 mesiaca narodenia, ja mám rosaceu 10 rokov. Zmenila som životný štýl svoj a vlastne aj celej rodiny. A prinieslo nám to veľa iných benefitov, nielen spojených s kožou, ale celkovou kvalitou života. Kožné pleťové problémy mi však ovplyvnili v minulosti môj sociálny život a preto som vyšla S kožou na trh – neskutočne sa mi uľavilo a prinieslo mi to určitú slobodu. Dnes podporujem ostatných spolupacientov a ľudí s podobnými ťažkosťami. Blog je veľmi úspešný, máme vlastnú skupinu na facebooku, píšem články s odborníkmi na tému kože a všetkým čo súvisí s jej stavom. Dohromady tvoríme komunitu okolo 8 tisíc ľudí. Zistila som, že týmto blogom pomáham ako sebe tak aj veľkej skupine ľudí, ktorí takto môžu žiť kvalitnejší život. Tento pocit ma veľmi napĺňa.

Rodinné podnikanie tvoríme už skoro 10 rokov. Zo začiatku, keď sme realizovali skôr vlastné projekty určené na predaj, som pracovala skôr sporadicky a podľa aktuálnych potrieb projektov. Dnes je to iné. Postupne nás oslovuje stále viac klientov, ktorí chcú stavať na kľúč. Klienti potrebujú spoľahlivého partnera, ktorý bude s nimi od začiatku až do konca, poradí im so všetkými oblasťami bývania a ostane v kontakte aj po odovzdaní diela.

stavebna firma ppv homes

Klientovi zabezpečujeme všetky oblasti, ktoré s bývaním súvisia. Od hľadania pozemku, cez právny servis, projekčnú činnosť, vybavenie hypotéky, inžiniering či predaj ich existujúcej nehnuteľnosti, spolupráca s architektom, interiérovým dizajnérom. Vždy ideme podľa potrieb klienta, podľa aktuálnej situácie s jeho projektom. Každý projekt je úplne odlišný a potrebuje individuálny prístup. Ak klient dovedie celý projekt s našou firmou do konca, tak mu časť nákladov za vybavovanie vrátime.

stavby na kluc projekty 001

Ako máte rozdelené vo firme úlohy, keďže ste rodinná firma?

Celý proces výstavby zastrešuje manžel, manažuje práce, nákup materiálu, klientom radí skutočne so všetkým čo sa výstavby týka. Klient od nás získava prístup do elektronického stavebného denníka, kde si môže sledovať realizácie a použité materiály na stavbe. Máme klientov, ktorí veľa cestujú, alebo žijú v zahraničí a tu sa im stavia ich bývanie. Takto majú dokonalý prehľad o všetkom. Môj muž je celý mozog firmy, má skvelé nápady, riešenia pre klientov, ktoré dokáže zrealizovať. Za tie roky sme si vytvorili tím profesií, s ktorými spolupracujeme, vytvárame spolu synergický projekt, ktorý má svoju kontinuálnu postupnosť, bez prestojov. Čo je ešte dôležité, že spolupracujeme, nikto sa na nikoho nevyhovára a ide nám o klientovu spokojnosť. Od právnika, architekta, stolára až po maliara.

stavby na kluc projekty 008 

stavby na kluc projekty 004 

No a ja do toho vstupujem a vybavujem všetky potrebné povolenia a podklady k projektu. Okrem tohto sa venujem marketingu a v tom som sa našla. Táto práca je veľmi dynamická a kreatívna - vzťahový manažment alebo prácu s klientom som kvôli kožným pleťovým problémom v minulosti na dlho prerušila a preto si dnes túto prácu vážim oveľa viac.

stavby na kluc 1 

stavby na kluc 2 

Ako sa vám darí zladiť prácu v tak odlišných projektoch?

To je práve to čo mi najviac vyhovuje. Radím sa k multipotenciálom. Keď môžem od dynamickej, technickej oblasti prejsť k spolupacientom. Možno vám to príde zvláštne, ale dobrovoľnícka práca dáva životu iný rozmer. Ten pocit, keď niekomu skutočne pomôžete a to sa neradím vôbec k roli záchrancu. Môj blog má jasnú stratégiu. Zároveň by som si nemohla dovoliť robiť túto dobrovoľnú prácu bez toho, keby naša firma neprosperovala. Biznis a dobrovoľníctvo mi priniesli do života balans.

ppv homes stavebna firma2Pracujete spolu s manželom. Ako sa vám darí skĺbiť rodinu a prácu?

V práci máme oblasti podelené. Avšak sme dvaja a potrebujeme sa vedieť v niektorých oblastiach zastúpiť. Pomáhame si a často sa nevyhneme ani tomu, že pracujeme aj večer a popri deťoch. Len nedávno sme si určili, že víkendy sa firme nevenujeme. Rodina je pre nás prioritou. S našimi deťmi sa veľa o práci otvorene rozprávame, vysvetľujeme im, učíme ich príkladom. Láskavé vedenie, ale aj samostatnosť a tvorivosť je to, z čoho by mohli naše deti v živote čerpať.

Prečo ste sa rozhodli, že budete stavať len na severe Slovenska?

Veľa z našich ľudí pracovalo v zahraničí a dnes už nechcú odchádzať od svojich rodín. Rešpektujeme túto požiadavku. Avšak ozýva sa nám veľa klientov z iných kútov Slovenska, takže už sme sa viac krát pohrávali s myšlienkou zostaviť jednu partiu a vycestovať za projektom. Keďže sa firma rozrastá, stále je otvorená aj táto téma.

Hovorili ste o elektronickom stavebnom denníku, ide o nejakú novinku?

Áno, ide o novinku, avšak podľa nového stavebného zákona, ktorý bude platný od budúceho roka bude tento denník povinný pre každú stavebnú firmu. Netreba sa toho báť. Je to vynikajúca pomôcka pre prehľad a operatívu. Naši klienti sú veľmi pracovne vyťažení a tento denník si nevedia vynachváliť. Do denníka dopĺňate fotky z priebehu stavebných prác, informácie o použitom materiáli a ďalšie informácie, ktoré sú povinnými náležitosťami klasického stavebného denníka. Tento môžete zdieľať elektronicky s klientom.

Keby vás chcel klient osloviť ako má postupovať?

Klienti nám môžu telefonovať alebo nás kontaktovať mailom. Pred nacenením projektu sa vždy s klientom stretneme na jeho pozemku, ak ho už má a celá ponuka sa nastavuje individuálne. Cenové ponuky vytvárame v programe CENKROS, práve pre transparentnosť na oboch stranách. Do zmluvy sa vždy uvedie aj harmonogram prác a toho sa držíme u nás.

autor: redakcia

Prečítajte si aj:

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: