BASTIEN Jana Bastien sa narodila v Čadci a aktuálne je druhou Slovenkou, ktorá podpísala zmluvu s americkou hudobnou spoločnosťou BMI. (Prvou slovenkou je Celeste Buckingham) Bastien je vyštudovaná lekárka, patrí medzi žiadané rádiové moderátorky v Česku.

 

Bastien (vlastným menom Jana Šimurdová) spievala odmalička v zbore, vo farskom kostole v Čadci a tiež navštevovala ZUŠ na Žarci. Aj keď rodičia ju k umeniu viedli, tak primárne bolo vždy vzdelanie. V dnešnej dobe, je to jedna z priorít...

Po ukončení bilingválneho nemeckého gymnázia v Žiline, Jana začala v roku 2011 študovať medicínu. O 3 roky na to, podala len ako pokus splniť si sen, prihlášku na súkromnú školu populárneho spevu. A prijali ju. Zaujímavosťou je, že štúdium v Pop Academy, ktorú navštevujú všetky české spevácke celebrity (kapela Mirai, superstaristka Konvičková, kapela Nebe, Atď.), štúdium Jana pred rodičmi tajila a platila si ho sama. Tajila preto, lebo nakoľko by rodičia určite nepodporili jej rozhodnutie byt speváčkou v polovici štúdia medicíny.

Odkedy začala študovať spev, tak úspechy na seba nenechali čakať. Na spoluprácu ju oslovil český rapper Lowa, duet Muzika. Neskôr sa stala moderátorkou najpočúvanejšieho rádia v Česku, Kiss Morava v primetime. Umelecká cesta začala krížiť tú lekársku do takej miery, že sa musela rozhodnúť - či dokončí titul alebo sa bude venovať hudbe.

Dnes Jana Tvrdí: "Medicína bola cestou k hudbe. Bolo strašne ťažké sa rozhodnúť, či dokončiť ten boj, medicínu, alebo sa venovať milovanému spevu a umeniu. Nakoniec po ročnom odklade, po denno-dennom 18 hodinovom učení sa a 15 kilách navyše, som dokončila poslednú 5. štátnicu. Nikdy by som nepovedala, že medicína bude cestou k hudbe. Stalo sa! Dnes sa môžem hudbe venovať slobodne a vôbec si ju aj finančne dovoliť."

"Mám 15 členný team:
Bastien dancers "tanečníci", ktorý sú aktuálnymi majstrami ČR v street dance.
Bastien kapelu z výborných muzikantov, čo ocenia hlavne "baby" že sú mladí a krásni.
Producentsky ma zastrešuje "Morkovski", ktorý je producentom viacerých celebrít. Tiež team vizážistov a videoprodukciu, a to je také požehnanie od Boha a splnený sen malého dievčaťa z predmestia. Myslím, že sa oplatilo počkať a stať sa lekárkou a liečiť hudbou"

jana bastien 01

 

Z produkcie Bastien nám prišli aj odpovede na naše otázky:

Viem že ste podpísala zmluvu s vydavateľstvom BMI. Ten v našich končinách neurobí zmluvu s hocikým, čím ste zaujala?
Zaujali ich hlavne texty a tzv. neopočúvaný "soud" hudby. Bastien si všetky skladby zložila, napísala sama a podieľa sa aj na produkcii. V zahraničí veľmi obľubujú divergentných  a všestranných umelcov. A to Bastien určite je. Hrá na piane, gitare, píše texty, skladá piesne a manažuje si celý svoj team.

Aké sú vaše ďalšie plány?
Aktuálne: aby vyšli ďalšie dva single "Home Again " a "Im your Doctor "
Najbližšie plány sú 7.9.2019 pokrstiť album YOUR LADY. Tiež prvýkrát predstaviť tzv. LIVE SHOW, kde sa ukážeme v plnej sile, teda s celou produkciou. Tanečníci, kapela a light show. A do konca roka vydať ešte slovenský singel. Toto sú také hlavné míľniky. A k tomu ešte koncerty, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou plánov.

Ako by ste charakterizovali vašu hudbu? 
Poriadne basy, chytľavý beat a jednoduché zmyselné texty o láske. Už sa v médiach pošepkáva o tzv. "kráľovne EDM" alebo "The Queen of EDM is Lady Bastien". EDM  je štýl, ktorým pôjdeme a pevne veríme, že tento titul aj zastaneme.

Ako často ste na Kysuciach? Máte tu priateľov, ste nejako v kontakte?

Našťastie existuje Facebook a Instagram a som v neustálom aspoň virtuálnom kontakte s priateľmi aj zo Slovenska. Dokonca môj najlepší priateľ ešte stále býva v Čadci a navštevujeme sa. Na Kysuce chodím rada, je tu skutočne lepší vzduch! A keď máte pod sebou 15 členný team, je dobré si prísť k rodičom po teplú večeru, stíšiť sa a zložiť nejakú tu pesničku.

Môžeme vás vidieť na Slovensku?
Aktuálne ma na Slovensku nemôžete vidieť, rada však prídem urobiť koncert do rodnej Čadce. Teraz sa naplno venujeme vrcholiacim prípravám pred krstom a LIVE SHOW.

Takže prajem veľa úspechov a tvorivých nápadov
Otázky kládol Peter Kolembus

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: