cesta1 11Ráno sme vás informovali o probléme v prejazdnosti cesty 1/11 Čadca - Krásno n/Kysucou a aj o tom, že sme zaslali otázku na príslušné orgány. NDS urobila kompromis, cestu prepojili už v mieste na úrovni motorestu.

Rozsiahle kolóny, ktoré sa tvorili na ceste medzi Čadcou a Krásnom nad Kysucou by už mali ustať. V tejto chvíli sú už betónové bloky odstránené a je umožnené napojenie na cestu I/11A už pri Motoreste DUO.

Prečítajte si aj: Kilometrové kolóny siahajú z Krásna až do Čadce. Čaká sa na riešenie >>

Napojenie cesty pri motoreste je možné len v letnom období...

„Uzávera tunela Horelica a s ňou súvisiaci odklon dopravy bol zrealizovaný v zmysle povolenia príslušného cestného správneho orgánu, na základe ktorého bola doprava v smere do Žiliny presmerovaná pred tunelom z cesty I/11A na I/11B (tzv. malý obchvat Čadce), s pokračovaním po I/11, resp. III/2017 až po mimoúrovňovú križovatku v Krásne nad Kysucou. V smere do Čadce je vedená z I/11A na miestnu komunikáciu v Oščadnici, po III/2013 na cestu I/11 a následne sa po I/11B vracia na I/11A.

Je pravdou, že v minulosti bolo umožnené napojenie na cestu I/11A už pri Motoreste DUO. Využíva sa však len v letnom období. V zimnom období sa doprava napája až v križovatke v Krásne nad Kysucou. Je to najmä z dôvodu vytvorenia bezpečných podmienok na vykonávanie zimnej údržby a zabezpečenia prejazdnosti techniky s radlicami.

NDS sa vzhľadom na zhoršenú priepustnosť dopravy a tvoriace sa kolóny rozhodla po rokovaní s príslušnými zložkami PZ pre ústretový krok smerom k vodičom. Od dnešného rána sme pre nich otvorili predmetný spoj pri Motoreste DUO do prevádzky napriek tomu, že prejazd mechanizmov zimnej údržby tým bude pre nás omnoho komplikovanejší. Zároveň vynaložíme maximálne úsilie na to, aby sme prípravné práce s uvedením úseku D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec akcelerovali a uzáveru tunela Horelica ukončili čo možno najskôr,“ odpovedala Eva Žgravčáková, hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti.

autor a foto: redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: