kolona cadcaKilometrové kolóny siahajú z Krásna až do Čadce. Dôvod? Uzávierka tunela Horelica a následné presmerovanie dopravy na obchádzkovú trasu I/11. Nepochopiteľné však je, prečo neboli odstránené zátarasy pri motoreste DUO v obci Oščadnica.

Od soboty 14.11.2020 prebieha uzávierka tunela Horelica, dôvodom je montáž protihlukovej steny na diaľnici D3 Čadca, Bukov – Svrčinovec.

kolona cadca duo

Z nepochopiteľných dôvodov však kompetentní nepristúpili k riešeniam, ktoré sa bežne vykonávajú pri takejto dlhej odstávke tunela a to odstránenie zátaras pri Motoreste Duo, kedy ich odstránením zabezpečia omnoho plynulejšiu premávku ako v prípade, ktorý nastal v týchto dňoch. Tunel bude uzatvorený od dňa 14. novembra 2020 od 07:00 h do dňa 24. novembra 2020 do 22:00 h.

Križovatku blokujú kamióny

Celá doprava je vedená až na križovatku do Krásna nad Kysucou, kde nastáva problém. Pokiaľ sa chcú kamióny a väčšie vozidlá pripojiť na hlavný ťah, zákonite blokujú premávku, keďže sa majú problém v úzkom esíčku cesty vytočiť. Už v pondelok sme boli svedkami dlhých kolón a po včerajšom sviatku, kedy bola premávka miernejšia nastúpil ďalší pracovný deň znova s čakaním a kolónami.

Odpoveď od polície

Opýtali sme sa preto zainteresovaných strán, prečo to neriešili uvoľnením cesty pri spomínanom motoreste.
Odpoveď sme dostali zatiaľ len od hovorkyne Krajského riaditeľstva (KR) PZ v Žiline Jany Balogovej: "Situáciu riešime v spolupráci s Národnou diaľničnou spoločnosťou a predpokladáme, že v krátkom časovom horizonte dôjde k zmene organizácie dopravy s cieľom zlepšenia dopravnej situácie a priepustnosti."

Podľa našich informácii by mali byť zátarasy odstránené zhruba do hodiny teda okolo 10hod.

Aktualizované, situácia je nateraz vyriešená:

Betónové bloky sú už odstránené, na cestu sa napojíte už pri Motoreste DUO

 autor a foto: redakcia

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: