koronavirus pandemiaFejtón Marty Slávikovej

Podľa správ o pandémii Covid-19 a štatistiky koľko ľudí sa u nás na Slovensku nakazilo, testovalo a bohužiaľ aj zomrelo, vidno, že sme národ poslušný a počúvame nariadenia. Ale na druhej strane sme aj národ frflavý.

Frflali sme, keď sa nariadenia zavádzali, frfleme, keď sa neriadenia uvoľňujú. Frfleme, keď sa .... robilo ... Určite tam môžem napísať čokoľvek, a trafím sa, že sme pri tom frflali.

Ale ako asi frflú takí Španieli. Nechcem porovnávať počty nakazených, ale nariadenia španielskej vlády v boji proti novému korona vírusy a tiež ich uvoľňovanie.

Po 7 týždňoch tvrdej domácej karantény v Španielsku, kedy mohli vychádzať von len dospelí v produktívnom veku, ktorí na opustenie domu či bytu mali preukazne veľký dôvod, môžu Španieli a najmä ich deti vyjsť von. 7 týždňov žiadna návšteva, žiadna záhrada, žiaden bicykel, žiadna vychádzka. Naozaj len medzi stenami domu a maximálne na balkón. Teda ak sa im dostalo toho luxusu, že majú byt s balkónom. Ináč im ostávala len prechádzková trasa - 8 sekúnd do kuchyne, 6 sekúnd do kúpeľne, 7 sekúnd do spálne, odtiaľ 5 sekúnd do obývačky a späť. Turistický pochod Made in Home. A tak od pondelka 27.4. už môžu v Španielsku von aj deti. V doprovode len jedného rodiča a maximálne na 1 hodinu a max. 1 km od domu. Ale môžu ísť von.

A čo taký Nový Zéland so svojim najprísnejšími nariadeniami a úplným zákazom vychádzania a uzavretia všetkých fabrík. No nič. Zélanďania vydržali.

A Veľká Británia neuvoľňuje nič.

Proti tomu sú naše slovenské nariadenia úplne fajn a naše fázy uvoľňovania ešte fajnejšie. Kto má lepší nápad, nech kontaktuje pána Žinčicu. A kto má sťažnosť, lampáreň je určite otvorená.

Marta Sláviková
foto: pixabay.com

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: