darovanie krvi studenti knm 1Darovanie krvi v Kysuckej nemocnici prebehlo tento rok už niekoľkokrát. Medzi darcami boli minulý týždeň študenti z Kysuckého Nového Mesta. I prvodarcovia to zvládli bravúrne.

Organizátori pravidelne oslovujú ľudí na Horných a Dolných Kysuciach, aby darovali krv. O tom, že je najvzácnejšou tekutinou pre telo niet pochýb, nanešťastie nemocnice neraz bojujú s jej nedostatkom. Primátori i starostovia preto vyzývajú ľudí, ktorí môžu aby darovali krv. Primátor Kysuckého Nového Mesta Marián Mihalda vždy zabezpečuje odvoz do nemocnice, darcov oslovujú aj starostovia Alena Dudeková a Jozef Cech.

Minulý týždeň sa zapojili študenti z gymnázia v Kysuckom Novom Meste, medzi nimi nechýbali aj prvodarcovia. Odvoz do Nemocnice im zabezpečil poslanec VÚC Žilina Dušan Mičian, ktorý darcov neskôr pozýva na obed.

darovanie krvi studenti knm

Posledné darovanie prebiehalo v duchu Večera vďaky, ktorý sa konal vo štvrtok 14. novembra 2019. Riaditeľ nemocnice Martin Šenfeld poďakoval všetkým za spoluprácu, sponzoring a všetku pomoc pre nemocnicu. Vstupné, ktoré sa vyzbieralo bude slúžiť na zakúpenie hyperbarickej komory.

autor: redakcia
foto: Povina

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: