koncert vdaky 001OZ Naša nemocnica, Kysucká nemocnica s poliklinikou v Čadci a Kysucké kultúrne stredisko  v Čadci tento rok zorganizovali 11. ročník podujatia Večer vďaky. Večerom sa nieslo slovo ďakujem, ktoré tentokrát odznelo za nákup hyperbarickej komory.

Na podujati bol prítomný riaditeľ nemocnice Martin Šenfeld, poslanec NR SR a podpredseda ŽSK Igor Janckulík, riaditeľ krajskej pobočky VšZP v Žiline Miroslav Kováč, vedúci pobočky Všeobecnej zdravotnej poisťovne Čadca Pavol Holeštiak, riaditeľka Kysuckého kultúrneho strediska Čadca Silvia Petreková a riaditeľka Domu kultúry v Čadci Ľubica Kullová. Medzi ďalšími prítomnými boli poslanci ŽSK, primátori a starostovia obcí.

cadca vecer vdaky 1

Na začiatku podujatia sa prihovoril riaditeľ Kysuckej nemocnice Martin Šenfeld, ktorý spomenul, že nákup hyperbarickej komory bude pre nemocnicu veľkým pokrokom. Silvia Pekarčíková z odboru zdravotníctva ŽSK sa taktiež poďakovala a spomenula, že je rada, že sa na Kysuciach podarilo presadiť nielen nákup magnetickej rezonancie. Dodala, že župa do nemocnice investuje aj prostriedky na nákup ďalšej techniky. Župa celkovo do svojej nemocnice investovala 600 000 €.

Za podporu OZ Naša nemocnica sa Mária Šimčisková poďakovala všetkým, ktorí darovali 2% z dane prípadne pomohli inak. OZ Naša nemocnica získala celkovo 26 000 €, ktoré použijú najmä na nákup prístrojov. Tento rok sa v nemocnici preinvestovalo až 2 800 000 €. Pre nemocnicu bol významným nákup magnetickej rezonancie.

Večer vďaky patril aj hudbe - vystúpila kapela Veľký dom, ktorá zahrala hlavne slovenské a české piesne. K Veľkému domu sa pripojila Zuzka Zuzčáková Gacíková.

 

  • hyperbaricka komoraČo je hyperbarická komora
    Princíp spočíva vo využití kyslíka ako lieku. Ide o pretlakovú komoru, ktorá sa sa prostredníctvom vyššieho tlaku a množstva kyslíka snaží dostať čo najviac kyslíka k bunkám. Cieľom je urýchlenie liečenie a rýchlejší návrat do pracovného života.
    Komora sa využíva napr. pri liečení stavov po otravách, popálenín a iných poranení. Vo väčšom meradle sa využíva ako doplnková medicína pri zotavovaní

 

Na konci večera odovzdal Martin Šenfeld ďakovné listy hlavným podporovateľom projektu Večer vďaky - Igorovi Janckulíkovi za ŽSK, spoločnosti JJ Electronic Tomášovi Jurčovi, riaditeľovi Shaeffler Kysuce Milanovi Jurkymu a Viere Válkovej za OZ Naša nemocnica. Ďakovný list si za spoločnosť Biorenal prevzala Gabriela Kubištelová, za COOP Jednota ho prevzal Bohuslav Cyprich, za Červený kríž Elena Tomášiková a za Ligu proti rakovine Hedviga Miklášová. Ďalšími podporovateľmi sú Alpha medical Martin a Lidl.

cadca vecer vdaky

11. ročník Večeru vďaky sa vydaril. Celým podujatím sa nieslo slovo ďakujem patriace všetkým, ktorí Kysuckej nemocnici pomáhajú.

autor: redakcia
foto: redakcia, Rudy Kuljovský

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: