daruj knihu 002 Kysucká knižnica v Čadci v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja obdarovala darovanými knižkami deti.

Tretí ročník verejnej zbierky pre deti „Daruj knihu deťom“ bol znovu veľmi úspešný. Vďaka našim čitateľom a dobrovoľným darcom sa podarilo vyzbierať až 168 kníh. Úprimnú radosť z knižiek mali deti zo Spojenej školy v Čadci, ďalšia časť kníh putovala do Spojenej školy sv. Jozefa v Turzovke.

daruj knihu 001

Tento rok sme podarovali pestrofarebné leporelá i rozprávkové knihy aj do Centra sociálnych služieb Slniečko v Oščadnici. Menšie deti najviac potešili farebné rozprávkové knižky ale aj pohyblivé leporelá, či knihy s tajomstvom ukrytým pod okienkom. Väčší kamaráti si tu našli príbehy pre dievčatá, ale i napínavé príhody pre chlapcov. Taktiež upútali pozornosť i knihy o tom, ako sa treba starať o domácich miláčikoch ale i encyklopédie. Aj v tomto roku kamaráti zo ZŠ Komenského darovali najviac kníh z celej zbierky. Touto cestou sa chceme poďakovať hlavne deťúrencom, ktoré podarovali knižky, z ktorých už vyrástli, ale i pani učiteľkám za ochotu pomôcť nám so zbierkou. Zároveň ďakujeme aj všetkým darcom kníh, že svojou štedrosťou vyčarili úsmev na tváričkách zdravotne a sociálne znevýhodneným deťom.

Petronela Gavenčiaková
Kysucká knižnica v Čadci

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: