kotrc samul turnajMedzinárodné turnaje sa konali v Havířove a v Karvinej.

Medzinárodný turnaj v Havířove

12.11.2022 sa uskutočnil medzinárodný turnaj pre starších žiakov a dorastencov v Havířove. Turnaj nesie názov po zosnulom spoluprekekárovi Lukáša Krpálka Alexandrovi Jurečkovi. Lukáš je dvojnásobný olympijský víťaz a rozdával podpisy pretekárom, trénerom i rodičom. Je rodákom z Havíŕova, tak sa turnaja každoročne zúčastní.

havirov turnaj 002

havirov turnaj 004

Turnaja sa zúčastnilo 86 chlapcov zo štyroch krajín. Pretekár Judo SAN Kysucké Nové Mesto Samuel Kotrč si v kat. dorastencov do 90 kg vybojoval 3. miesto. Po troch víťazstvách mal rovnaký počet bodov ako Dávid Frič z Mladosti Žilina, mal však vyššiu váhu a podľa pravidiel skončil 3.

Medzinárodný turnaj v Karvinej

19.11.2022 sa konal Medzinárodný turnaj v Karvinej. Tento turnaj bol aj turnaj družstiev a pretekár Judo SAN Kys. Nové Mesto Samuel Kotrč zápasil za družstvo Mladosti Žilina. Turnaja sa zúčastnilo 221 detí z 5 krajín. Samuel išiel kategóriu dorast do 81 kg. Hneď prvý zápas prehral. Následne 2krát vyhral a zabezpečil si postup zo skupiny. Následne vyhral zápasy v semifinále aj finále na ipon a zabezpečil si tak 1. miesto. Celkovo túto kategóriu dorastencov do 81 kg prevalcovala Mladosť Žilina, keď Samuel bol prvý, Peťo Kočuta druhý a Jakub Oleša tretí.