turnaj judo levice 004Na turnaji JUDO OPEN Levice si Samuel vybojoval 2. miesto v kategórii dorastencov do 81 kg a pripisuje si ďalší významný úspech.

Dňa 8.10.2022 sa v Leviciach konal 2.ročník JUDO OPEN Levice, na turnaji bojovalo 230 pretekárov zo 6 krajín. Turnaja sa zúčastnil aj judista Samuel Kotrč z JUDOSAN Kysucké Nové Mesto. Jednou prehrou a dvomi víťazstvami si zabezpečil postup zo základných skupín, následne si vybojoval finale, kde mu však už neostalo síl. V kategórii dorastencov do 81 kg tak vybojoval 2.miesto. Srdečne mu gratulujeme!

S judom začal keď mal 6 rokov

Samko začal s judom v roku 2012 (mal 6 rokov), kedy prišli tréneri klubu Ján Peteja a Stanislav Kuchár (ten je trénerom v KNM dodnes) do družiny základnej školy Suľkov, kam chodil ako prvák. Tréneri išli robiť ukážky juda a malý mikulášsky turnaj pre deti. Tam prvýkrát vyhral a odvtedy bol člen JUDOSAN KNM. Vnikol silný rozvíjajúci sa klub. Boli sme super partia – zažili sme veľa turnajov, tréningov, spoločných akcii – opekačky, stanovačky, vianočné posedenia...

Musím povedať, že boli aj obdobia, kedy sa Samkovi nechcelo chodiť na turnaje a tréningy, ale tu otec zasiahol a rozprávaním sa o športe a živote teenegera vždy vyhralo judo. Jeho kamaráti a spolužiaci trávili popoludnia v izbe pri PC a Samko sa potil v telocvični.

turnaj judo levice 002

Postupom času z JUDOSAN KNM odišli všetci starší chlapci a Samko nemal sparinga vo svojej váhovej kategórii. Tým pádom nemohol trénovať v KNM. Išiel tak na hosťovanie do judo klubu Slávia Žilina, kde mal 4 chlapcov v jeho váhe. Situácia sa v Slávii o 3 roky opakovala a ostali len malé deti a Samko mal v tom čase 70 kg. Dohodol som sa s trénerom judo klubu Mladosť Žilina, že budeme trénovať u nich. Tam Samko trénuje dodnes. Dnes má 82 kg a Mladosť Žilina má 6 chlapcov v jeho váhovke a veku.

Samko je stále členom JUDOSAN KNM, trénuje v Mladosti Žilina a ako pretekár hosťuje v Judo klube Martin. Na Slovensku beží dorastenecká liga a on tak pomáha klubu z Martina zbierať body v celoslovenskom bodovaní.

samuel kotrc 3

Získal nespočetne veľa ocenení, diplomov, medailí, pohárov a katan

Za 10 rokov jeho juda získal nespočetne veľa ocenení, diplomov, medailí, pohárov a katan. Má viac ako 150 medailí, 40 pohárov a 5 katan. Katany má za 1.miesta na prestížnych turnajoch v ČR. Absolvovali sme stovky turnajov na Slovensku, Poľsku, Českej republike, Maďarsku, Rakúsku. Získal aj veľa medailí a pohárov v súťažiach družstiev.

V roku 2018 sa stal vo Zvolene Majster Slovenska mladších žiakov v kat. do 60 kg. V tom istom roku dostal v Dolnom Kubíne ocenenie najlepší športovec Žilinského kraja. V roku 2019 bol 3. na Majstrovstvách SR dorastencov v kat. do 73 kg. V tom istom roku dostal ocenenie Najlepší športovec – žiak v Kysuckom Novom Meste. Potom náš šport, ako všetko ostatné, zasiahla korona a zatvorené telocvične. V roku 2022 bol v Martine 3. na Majstrovstvách SR dorastencov v kat.do 90 kg.

samuel kotrc ocenenie 007

A najbližšie ciele? Na jeseň 2022 uspieť v páskovaní na 1.kyu, trénovať a v roku 2023 absolvovať so slovenskou reprezentáciou viacero Ačkový turnajov v európskych mestách.