blanch na pohode1Na tohtoročný festival Pohoda sa tešilo množstvo ľudí. Po dvojročnej nútenej pauze sa opäť otvorili brány a návštevníci si mohli užívať rôzne koncerty. Na jednom z nich vystúpila aj Kysučanka Bianca Macková so skupinou Blanch. 

Čo si cítila, keď si dostala pozvanie na festival Pohoda?

Ono v podstate celé to pozvanie na Pohodu sa začalo črtať už pred dvomi rokmi, ešte keď nebola corona, potom to ako vieme všetko bohužiaľ padlo. Popravde už som ani nedúfala že to vyjde, ale vyšlo to a bola som strašne rada že je tomu tak. A keď som sa to jedného večera dozvedela a potvrdili mi účasť a ja v tej chvíli že: “Panebože!”. Je to vlastne môj splnený sen a som strašne rada za to. 

A aké si mala dojmy počas koncertu? 

Najskôr som bola veľmi nervózna najmä kvôli počasiu, potom kvôli zvukovke či všetko postíhame a tak, taká tá klasika, ale keď už sa naskočilo na pódium a začalo sa hrať tak som si to strašne užívala. Bolo to úplne super! Keď sme sa blížili ku koncu tak som bola taká že škoda, chcela som ešte aby to neskončilo.

Ani ľudia nechceli aby to už skončilo no bohužiaľ vyhradený čas uplynul.

blanch na pohode2

Ty si hlavne hrala ako si už spomínala veci z druhého albumu plánuješ teraz niečo nové? 

No momentálne sa finišuje sólové EPčko, ktoré chcem vydať v lete a potom určite  budem tvoriť ďalej samozrejme už prichádzajú ďalšie nové nápady. Tak sa ich snažím nejak realizovať.

Stihla si tu na pohode zájsť aj na nejaký koncert?

Áno bola som na Emel Mathlouthi z Tuniska, bola úžasná. Musím povedať, že som počas celého koncertu nonstop mala husiu kožu, bolo to strašne dobre…

Tak to je super ďakujem za tvoj čas a rozhovor. A prajem veľa skvelých koncertov.

Prečítajte si rozhovor s Biancou: Do textov vkladá osobné a citlivé výpovede. Rozhovor s Biancou zo skupiny Blanch

Autor a foto: Bianka Kolembusová

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: