rozhladna velka raca mikovcakOtvorenie novej rozhľadne v Oščadnici, ktorej projektantom je Stanislav Mikovčák je súčasťou zahájenia zimnej sezóny 2019/2020 v Snow Paradise Veľká Rača. Sezóna sa slávnostne otvorí v sobotu 14. decembra 2019.

V sobotu 14. decembra 2019 vás pozývame do strediska Snow Paradise Veľká Rača, kde sa bude konať slávnostné otvorenie novej šestnásťmetrovej rozhľadne. Vyníma sa priamo v stredisku v nadmorskej výške 974m. Jej projektantom je Stanislav Mikovčák, v rozhľadni je navyše galéria jeho šiestich výnimočných plastík, o ktorých bude rozprávať priamo na mieste. O výstavbe novej rozhľadne sme vás informovali v máji. Slávnostné otvorenie rozhľadne je naplánované v Dedovke o 11:00 hod, spolu s autorom rozhľadnu otvorí starosta obce Oščadnica Marián Plevko. Krst prebehne symbolicky, a to snehovou guľou.

rozhladna velka raca mikovcak v


Otvorenie lyžiarskej sezóny na Kysuciach

Otvorenie rozhľadne je súčasťou zahájenia novej sezóny v stredisku Snow Paradise Veľká Rača. Okrem prvej lyžovačky je pre návštevníkov pripravený aj sprievodný program, stánky s tradičnými kysuckými jedlami, medovinou alebo domácim punčom. O zábavu detí sa postarajú maskoti Macko Račko, Marguška a animačný tím. Atmosféru bude dotvárať ľudová hudba v podaní miestnych folklórnych súborov. V prevádzke bude aj najdlhšia bobová dráha na Slovensku, ktorá sa nachádza vedľa vrcholovej stanice lanovky Dedovka. Je to adrenalínový zážitok pre deti aj dospelých, na ktorý určite nezabudnete.

Stredisko bude v prevádzke počas denného lyžovania od 08:30- 15:30 hod. a počas večerného lyžovania od 17:30 – 20:30 hod. Otvorená bude zjazdovka v Dedovke, na ktorú vás pohodlne vyvezie štvorsedačková lanová dráha.

V Snowparadise stále prebieha intenzívne zasnežovanie, ďalšie zjazdovky by sa mali otvoriť už zanedlho

Stredisko SKI Makov sa taktiež pripravuje na novú sezónu, momentálne prebieha zasnežovanie.

autor: redakcia
foto: Snow Paradise Veľká Rača

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: