javornicka magistrala cyklotrasaZnačkári Slovenského cykloklubu pracujú v týchto dňoch na dokončení novej horskej cykloturistickej trasy, ktorá bude mať dĺžku 45,6 km.

Cykloturisti budú môcť využiť novú horskú trasu. Trasa s dĺžkou 45,6 km je vedená Javorníckym hrebeňom a napájajú sa na ňu v niekoľkých miestach napájajú aj ďalšie trasy. Začiatok trasy je v Čadci a končí na križovatke cyklotrás v lokalite Bútorky.

javornicka magistrala cyklotrasa 1

"Maľované cykloturistické značenie je už v celej dĺžke trasy dokončené. V najbližšom čase na trase pribudnú aj smerovníky s orientačným značením. Ak sa v nasledujúcej sezóne rozhodnete vyskúšať si Javornícku magistrálu, určite odporúčame zastaviť sa v malých osadách s nezameniteľnou atmosférou, pozrieť si galériu v prírode, ktorú vytvorili umelci z Kysúc a Považia alebo si vychutnať výhľady z niekoľkých rozhľadní.

javornicka magistrala cyklotrasa 2

Na trase sa nachádzajú aj miesta na občerstvenie a doplnenie zásob. Veríme, že si už budúcoročnej cyklistickej sezóne nájde Javornícka magistrála svojich priaznivcov," informuje Žilinský samosprávny kraj.

Na cyklovýlet po novej trase si môžete požičať e-biky

Hotel Husárik ponúka prenájom e-bikov, ktoré vám výborne poslúžia na tejto trase. Vhodné sú pre všetkých záujemcov a môžete na nich vyraziť aj na dlhšie trasy. K dispozícii sú priamo pri hoteli.

autor: redakcia
foto: ŽSK

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: