okruh 1Ak ste priaznivcom bežkovania tak má pre vás obec Vysoká nad Kysucou dobrú správu - pripravili jedinečné bežkárske okruhy. Nemusíte nikam cestovať a bežkovať môžete priamo v obci.

Bežkársky okruh - Liesková

Nájdete ho nad centrom obce. Začína sa ihneď za železničným prejazdom na ceste na Vrchrieku a pokračuje smerom do centra až po "Zimnú vodu". Nájdete na ňom rovinky, ale i stúpania a klesania. Užijú si ho hlavne vášniví bežkári nakoľko okruh bol oproti minulému roku predĺžený!

okruh 1 2022

okruh 1

Bežkársky okruh - Kelčovské lúky

Tento okruh nájdete v miestnej časti Nižný Kelčov. Okruh vedie po rovine Kelčovských lúk a je dlhý 1,4 km. Ak prídete autom, kľudne zaparkujte na odhrnutej ploche pred autobusovou zastávkou smerom do Vyšného Kelčova. A to najdôležitejšie - okruh môžete absolvovať i večer s čelovkou.

okruh 2

Kvôli vážnej technickej poruche štvorkolky nebol zatiaľ dokončený okruh Pod Grúňom smerom do Škradného. Ten bude pripravený po oprave štvorkoly a samozrejme v závislosti na počasí.

Za realizáciu bežkárskych okruhov a ich údržbu obec Vysoká nad Kysucou ďakuje pánovi Miroslavovi Zemanovi a spoločnosti ESTOR Building s.r.o za zapožičanie „stopára“.

obec Vysoká nad Kysucou

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: