projekt vrabce krasnoKrásňancov odnepamäti nazývali “Vrabčiarmi“. Práve vrabce budú motívom pre projekt s názvom "Vrabce predstavujú slovensko-české pohraničie."

"Realizáciou projektu chceme vyjadriť hrdosť na našich dedov, pradedov a pripomenúť i legendu, ktorá sa o histórii Krásna tradovala. V spolupráci s riaditeľom Oblastnej organizácie cestovného ruchu /OOCR/ Matejom Šimáškom sme pripravili veľmi zaujímavý projekt v rámci operačného programu Interreg V-A Slovenská republika - Česká republika pod názvom Vrabce predstavujú slovensko-české pohraničie," informuje mesto Krásno nad Kysucou.

krasno projekt vrabce 003

Prvé pracovné stretnutie primátora mesta Jozefa Grapu, riaditeľa OOCR Mateja Šimáška s akademickým sochárom Jozefom Mundierom sa uskutočnilo v utorok 3. mája 2022. Témou bolo vyhodnotenie umeleckých návrhov, ktoré zatraktívnia Krásno nad Kysucou na piatich dostupných miestach.

projekt vrabce krasno v

Primátor J. Grapa hovorí: „Som nadšený z tohto projektu, pretože je iný a má hlbokú myšlienku. Tešíme sa na jeho realizáciu a dúfame, že naše mesto opäť pritiahne nielen domácich občanov ale i turistov a návštevníkov mesta, ktorí si budú môcť vytvárať spomienkové fotografie pri umeleckých dielach. Legenda im bude pripomínať legendu, prečo sa Krásno spája práve s vrabcami. Ďakujem riaditeľovi OOCR za pomoc pri spracovaní a realizácii projektu, ktorého myšlienku som už dlhšie nosil v hlave a konečne ju premietneme do prítomnosti.“

krasno projekt vrabce 006 

krasno projekt vrabce 002 

„Z hľadiska regiónu Kysuce považujme tento projekt za prínos osobitne z toho dôvodu, že prepája prírodné krásy spojené ústnou tradíciou“, dodáva riaditeľ OOCR M. Šimášek.

Nový projekt Vrabce vďaka svoje originalite a zaujímavému tematickému obsahu krásne zapadne do krásňanských osád.

Krásno nad Kysucou i týmto projektom aktívne pracuje na propagovaní cestovného ruchu. Už teraz môžu návštevníci i obyvatelia mesta spoznávať jeho jedinečné osady, užiť si výhľady z rozhľadne U Jantov alebo spoznávať Kysuce z bicykla - priamo z mesta sa dá vyraziť na Bystrickú cyklomagistrálu.

autor: redakcia
foto: mesto Krásno nad Kysucou

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: