vrch tabor turistika 006Vrch nad Kysuckým Novým Mestom, s rozhľadňou, ktorá pri priaznivom počasí ponúka výhľady na Malú Fatru a na okolité kopce.

Tábor vie vyčariť krásne východy a západy slnka, inverzie a všetko to, čo človek v horách hľadá. Tábor sa stáva veľmi obľúbeným a vyhľadávaným miestom, počas pekného víkendu prechádza cez jeho vrchol stovky ľudí. Sú aj pochmúrne dni, keď na jeho prístupových cestách nestretneme nikoho a môžeme si vychutnávať samotu a pokoj prírody.

vrch tabor turistika 004

Sú dni, kedy svojimi podmienkami môže odradiť, veľa blata, vietor, dážď, ale o čom by to bolo, keby nám ponúkal len svoje slasti a strasti by nás obchádzali.

vrch tabor kysucke nove mesto turistika 002 

Svoje čaro mi ponúkol toľkokrát a nielen v pekných dňoch, ale aj v zimných chladných dňoch, keď snežilo, mám zapnutú čelovku, nikde nikoho, pomaly šlapem v snehu hore a teším sa, kedy rozhľadňu uvidím.

Každý si tu nájde svoje, či už ide len o víkendovú prechádzku, voľný čas strávený s priateľmi a rodinou alebo si chce človek trochu zamakať. Či už je to turista, bajker, bežec, všetci sme tu vítaní. Odísť z toho mestského ruchu a na chvíľu zabudnúť na naše starosti.

autor, foto: Tomáš Orieščik

Prečítajte si aj:

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: