nehoda vlak2Včera vo večerných hodinách došlo k nehode.

V úseku trate Kysucké Nové Mesto - Krásno nad Kysucou bola prerušená doprava. Informovala o tom na sociálnej sieti skupina „Obmedzenia prevádzky na tratiach ŽSR“. 

nehoda vlak

nehoda vlak3

Aktualizácia:

K nehode sa vyjadril Radko Moravčík, hovorca KR PZ v Žiline: 
"V piatok 21. januára podvečer došlo na železničnom priecestí v katastri mesta Krásno nad Kysucou, okres Čadca k dopravnej nehode.
Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že doposiaľ neznámy vodič viedol po miestnej komunikácii osobné motorové vozidlo Suzuki bez evidenčného čísla. Vošiel na priecestie, kde zostal z doposiaľ presne nezistených príčin s vozidlom stáť. Následne došlo k stretu s prechádzajúcim osobným vlakom. Vodič motorového vozidla pred zrážkou z vozidla vystúpil. Pri dopravnej nehode k zraneniu osôb nedošlo. Rušňovodič sa podrobil dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom. Hmotná škoda bola predbežne vyčíslená na 6.500.-€.
Na prípade intenzívne pracujeme a vykonávame všetky potrebné úkony a opatrenia s cieľom jeho objasnenia. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania."

Autor: redakcia
foto: Obmedzenia prevádzky na tratiach ŽSR

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: