cesta ciaryZačiatkom mesiaca bol v Čadci obnovovaný povrch vozovky no do dnešného dňa nebolo dokončené vodorovné dopravné značenie ani žiadne prechody pre chodcov. Preto sme sa opýtali správcu cesty, kedy je plánované toto značenie na uvedenom úseku.


"Oprava cesty II/487 v Čadci a v obci Raková bola ukončená v máji 2019. V úseku je doprava mimoriadne intenzívna, preto sme sa rozhodli na ul. Májová a Palárikova v Čadci obnoviť vodorovné dopravné značenie vo vyššom štandarde, t. z. v plastovom prevedení. Zároveň jeden z piatich priechodov pre chodcov bude prevedený s protišmykovou úpravou" odpovedala na našu otázku hovorkyňa Žilinského samosprávneho kraja Mgr. Martina Remencová.

 Čo sa týka času realizácie, závisí to hlavne od poveternostných podmienok. 

"V poslednom období pretrvávajú dažďové prehánky a vozovka je mokrá, preto by nebolo v tejto chvíli možné obnoviť vodorovné dopravné značenie v požadovanej kvalite. Zazmluvnený dodávateľ začne s obnovou značenia hneď ako sa zlepšia poveternostné podmienky.  Aby sme čo najmenej obmedzili plynulosť premávky na frekventovanom úseku, bude sa obnova značenia vykonávať iba počas víkendov" dodala Martina Remencová.

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: