oprava ciest mapaŽilinskému kraju sa darí postupne zlepšovať stav ciest a mostov. Pozrite si, kde momentálne prebiehajú práce.

V roku 2021 má Žilinský kraj naplánované opravy ciest II. a III. triedy, ich súčastí a mostných objektov. "Pracujeme neustále na tom, aby ľudia nášho kraja nemuseli cestovať po nevyhovujúcich úsekoch ciest II. a III. triedy a mostoch, ktoré mnohé roky boli zanedbávané a prehliadané," uvádza predsedníčka ŽSK Erika Jurinová.

"Preto som rada, že sa nám postupne darí tento stav zlepšovať. Výsledkom je aj nedávne dokončenie rekonštrukcie a modernizácie ciest III. triedy ako napríklad: k.ú. Zuberec - v dĺžke 685 m a 1000 m, k.ú. Osádka a Malatiná - v dĺžke 2302 m, k.ú. Vyšný Kubín - v dĺžke 713 m.

Práce na úseku Čadca - Makov

Pre Kysučanov je dobrou správou, že sa momentálne pracuje na úseku Čadca - Makov. Veľké rekonštrukčné a modernizačné práce na úseku cesty II. triedy zahŕňajú opravu 8 mostov a úsek v celkovej dĺžke 6953 m.

oprava ciest mapa

Pozrite si mapu miest, na ktorých sa momentálne pracuje

Na interaktívnej mape si môžete pozrieť ukončené, pripravované alebo práve realizované rekonštrukcie a opravy, ako aj tie z predchádzajúceho roka. Mapa sa dá zväčšiť a približovať, takže je možné lokalizovať jednotlivé úseky. Kliknutím do mapy na symbol sa dajú jednotlivé ikonky rozbaliť a v ľavej časti obrazovky sa zobrazia ďalšie informácie a fotodokumentácia z rekonštrukcií. Zároveň je možné meniť podkladovú mapu.

Prečítajte si aj:

autor: redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: