brehy zborov2mNa ceste medzi Zborovom a Klubinou sa často stávali nepríjemné situácie, kde sa z brehu nad hlavnou cestou uvolnili kamene, ktoré následne popadali na cestu, kde ohrozovali prechádzajúce automobily a neraz spôsobili aj dopravné kolízie.

Minulom období bola urobená časť zábrany, ktorá výrazne zlepšila situáciu v tomto úseku. V týchto dňoch sa začalo realizovať pokračovanie. Úpravu svahu medzi obcou Klubina a Zborov nad Bystricou realizuje Správa ciest Žilinského samosprávneho kraja, ktorá je správcom triedy II/520.

Podľa slov starostu obce Juraja Hlavatého: "Realizáciu tejto stavby si vyžiadala zhoršujúca sa situácia uvoľňovania skalnatých častí brehu, ktoré ohrozovali plynulosť a bezpečnosť cestnej premávky. Stav už začal ohrozovať i život obyvateľov, ktorí v tomto úseku prechádzali v dopravných prostriedkov."

brehy zborov

Veľmi často sa vodiči v tomto úseku museli vyhýbať popadaným kameňom na vozovke. Stávalo sa aj to, že si vodič neskoro všimol prekážku na ceste a došlo ku kolízii.

Prečítajte si aj: Medzi Zborovom a Klubinou na cestu popadali kamene.

Žilinský samosprávny kraj, ktorý je zriaďovateľom podniku Správa ciest ŽSK teraz pristúpil k stavebnej realizácií úprav zvyšnej časti brehu, ktorý ohrozoval plynulosť a bezpečnosť premávky.

Upozorňujeme preto vodičov, aby sa riadili dopravným značením a zvýšili opatrnosť pri prechádzaní v tomto úseku.

 

Autor a foto: Redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: