autobusova zastavka krasno nad kysucouPo nedávnom rozhovore s majiteľom MM Arény pánom Martykánom padla od našich čitateľov otázka, či sa nechystá zriadenie autobusovej zastávky priamo pri MM Aréne. Máme pozitívne správy - zastávka bude!

 

Zástavka by totiž značne zľahčila prístup návštevníkom a zároveň by sa odľahčilo doprave osobnými automobilmi z Čadce a blízkeho okolia. Momentálne je najbližšia zastávka v Krásne nad Kysucou -  rázcestie alebo Oščadnica - Spoločenský dom.

Preto sme sa opýtali kompetentných: MM Arény, SAD Žilina, mesta Krásna nad Kysucou, VÚC Žilina.

 

Odpovedala nám hovorkyňa SAD Žilina Ivana Strelcová: „Zastávka je plne v kompetencii vedenia mesta Krásno nad Kysucou. Pokiaľ sa mesto rozhodne tam zastávku zriadiť a aj ju zrealizuje, nemáme najmenší problém zapracovať ju po dohode s mestom do cestovného poriadku.“

Odpoveď z odboru dopravy ŽSK:  "Odbor dopravy Žilinského samosprávneho kraja prerokoval otázky vybudovania novej autobusovej zastávky s primátorom mesta Krásno nad Kysucou Ing. J. Grapom, nakoľko povoľovanie a vybudovanie nových autobusových zastávok je kompetencia mesta. Mesto preveruje podmienky za ktorých by bolo možné vybudovať nové autobusové zálivy pre zriadenie autobusových zastávok a taktiež vybudovanie chodníkov pozdĺž cesty III/2014 k MM Aréne. V prípade vybudovania autobusových zastávok, ŽSK ako objednávateľ dopravných výkonov zabezpečí zastavovanie vybraných spojov prímestskej autobusovej dopravy na nich a tým zvýšenie bezpečnosti pre návštevníkov MM Arény."

 

Podľa slov p. Martykána sa aj mesto Krásno nad Kysucou k tejto otázke stavia kladne. Naviac by sa mal v prvej fáze vybudovať aj chodník zo smeru od Krásna nad Kysucou. P. Martykán dodáva, že MM Aréna samozrejme víta tento krok a poskytne pozemok do dlhodobého prenájmu na výstavbu autobusovej zastávky.

Veríme, že by sa mohli Kysučania zastávky pred MM Arénou dočkať už tento rok.

autobusova zastavka krasnoPriestor pred MM Arénou v Krásne nad Kysucou

Staňte sa priateľom Kysúc: