oprava most kysucky lieskovecZhotoviteľ si v utorok 14.6. prevzal stavenisko, podľa jeho vyjadrení chce začať s rekonštrukciou čo najskôr po vybavení potrebných formalít.

Rekonštrukcia mosta v Kysuckom Lieskovci by podľa Slovenskej správy ciest (SSC) mala začať v utorok 21.6. SSC úspešne ukončila verejné obstarávanie a podpísala zmluvu o dielo na rekonštrukciu mosta v Kysuckom Lieskovci. 

V utorok 14.6 si zhotoviteľ spoločnosť STRABAG prevzal stavenisko, podľa jeho vyjadrení chce začať s rekonštrukciou čo najskôr po vybavení potrebných formalít.

Aký má byť priebeh prác

O priebehu prác informuje Jozef Mozol, poradca ministra dopravy pre región Kysuce:

"Pre plynulosť dopravy sa počas prvého dva a pol mesiaca zrekonštruuje jedna tretina mostného objektu, pričom doprava bude vedená v oboch smeroch v dvoch tretinách mosta za zníženej rýchlosti.

Približne od septembra do polovice novembra sa zrekonštruujú zostávajúce dve tretiny mostného objektu. Doprava vtedy bude vedená v polovičnom profile po už opravenej časti a dopravu budú usmerňovať semafory

oprava most kysucky lieskovec v

Zhotoviteľské práce bude vykonávať spoločnosť STRABAG a cena diela je 551 135,61 eur. Lehota výstavby sa predpokladá na 5 mesiacov od odovzdania staveniska, most by mal byť kompletne zrekonštruovaný ešte v tomto roku. V rámci rekonštrukcie sa opraví horná stavba mosta, nosníky sa spevnia spriahajúcou doskou, urobí sa nová izolácia, rímsy, zábradlia a položí sa nový asfaltový koberec."

autor: redakcia
foto: J. Mozol

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: