asfalt valecS príchodom jari sa na kysuckých cestách začína s opravami výtlkov a poškodených častí vozoviek. Nový asfaltový povrch v Čadci smerom na Rakovú je dokončený. Pokračuje sa v prácach Makov - Vysoká nad Kysucou.

Postupne sa začína s plošnou opravou vozoviek aj na Kysuciach. Niektoré úseky sú v katastrofálnom stave. Na určitých častiach sa pokračuje v prácach z minulého roka, na iných miestach začínajú nové opravy.

Nový asfaltový koberec pribudne na dvoch úsekoch aj medzi Makovom a Čadcou a v Čadci - časť Čadečka. Momentálne sa frézuje vozovka v obci Vysokej nad Kysucou, kde sa bude v týchto dňoch bude pokladať nový asfaltový koberec, preto prosíme vodičov na zvýšenú pozornosť pri prejazde týmto úsekom.

Na rozsiahlejšie opravy ciest a mostov bude župa čerpať financie okrem vlastného rozpočtu a eurofondov aj peniaze z bezúročnej návratnej pôžičky od ministerstva financií. Vláda schválila návratnú pomoc pre Žilinskú župu vo výške 15-miliónov eur na rokovaní minulý týždeň.

Správa ciest Žilinského samosprávneho kraja spravuje takmer 1427 kilometrov ciest druhej a tretej triedy a 786 mostov. Na objednávku Slovenskej správy ciest opravuje a čistí aj niektoré úseky ciest prvej triedy.

Zdroj ŽSK
Foto: ilustračné pixabay.com

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: