kolona03Aktualizované: V ranných hodinách štrajk dopravcov spôsobil dopravný kolaps na Kysuciach. Zablokovaná bola cesta od Čadce po Žilinu.
Momentálne sa doprava upokojila, rady kamiónov sa postupne rozpúšťajú.

Polícia upozorňuje vodičov, že momentálne sú pre nákladnú dopravu blokované na Slovensku hraničné priechody. Následkom blokácie sa vytvárajú rozsiahle kolóny. Nákladné vozidlá sú odstavené na frekventovaných cestných ťahoch, osobná doprava má prejazd naďalej umožnený, no treba očakávať zdržanie.

Autodopravcovia zablokovali cesty na hraničných priechodoch Makov aj Svrčinovec, čo sa odzrkadlilo na kolónach po celom hlavnom ťahu Svrčinovec až Žilina.
Kamióny boli odstavené na krajniciach a mnohé úseky sú ťažko prejazdné.
Ráno bol problém aj v Krásne nad Kysucou, kde mali vodiči problém dostať sa z okolitých obcí do práce najmä smerom na Žilinu. Smer Čadca (po starej ceste), bol prejazdný so zdržaním, kolóna sa tvorila aj pred Krásnom v smere od Čadce, pretože tunel Horelica bol uzatvorený a premávka bola presmerovaná na tzv. starú cestu.


V úseku Krásno nad Kysucou smer Kysucké nové Mesto sa kolóny robia bežne aj keď nie je štrajk, no teraz nastal v rannej špičke dopravný kolaps.
Mnohí ľudia prišli neskoro do práce, iní to otočili a presadli do vlaku, niektorí zvolili obchádzku cez Lutiše a tak sa dostali do Žiliny.

strajk autodopravcov0
 29.1.2020 o 09:50 hodstrajk autodopravcov1

Momentálne sa doprava upokojila, rady kamiónov sa postupne rozpúšťajú, cesta je tak prejazdná.

Aktualizované: Krásno nad Kysucou 13:30 hod
Ťažko prejazdný úsek je v Krásne nad Kysucou od firmy Komad po odbočku Oščadnica. V pravom pruhu stoja odstavené kamióny, ktoré blokujú plynulý prejazd. Po novej ceste smer Čadca zatiaľ bez komplikácii.

kolony kysuce

 

Autor: redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: