poziar rodinne domy skalite008V utorok 28. marca sme vás informovali o požiari garáže a rodinného domu v obci Skalité. Obec Skalité dnes vyhlásila verejnú zbierku na pomoc rodine, ktorú v utorok postihol tento požiar.

V utorok 28. marca krátko po 10:15 hodiny bol ohlásený požiar garáže pri rodinnom dome v obci Skalité, kde podľa slov Michala Kypusa z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline zasahovali na mieste hasiči z Čadce, z Turzovky, zo Žiliny a tiež členovia Dobrovoľných hasičských zborov obcí Skalité a Raková.

Išlo o požiar garáže, v ktorej sa nachádzalo osobné motorové vozidlo a uložené tlakové nádoby, kde po výbuchu týchto tlakových nádob sa požiar rozšíril na dva rodinné domy, drevenú hospodársku budovu, sklad dreva a ohrozoval tretí rodinný dom. "Predbežná výška škody bola odhadnutá na 190 tisíc eur,“ informoval ďalej Michal Kypus.

poziar rodinne domy skalite001

Verejná zbierka po požiari rodinného domu v Skalitom

Dnes obec Skalité vyhlásila verejnú zbierku na pomoc po požiari.
"Obec Skalité v spolupráci s rodinou Stenchlákovou vyhlasuje verejnú zbierku na pomoc rodine, ktorú v utorok 28.03.2023 postihol požiar rodinného domu. Rodina si zriadila transparentný účet s názvom „Pomoc rodine po požiari RD 89“ informujú zástupcovia obce Skalité na oficiálnej webovej stránke.

Pomôcť rodine zo Skalitého formou finančného príspevku na transparentný účet:
IBAN: SK67 0200 0000 00 4763 4678 54

Detaily účtu po otvorení príspevku

Názov banky: Všeobecná úverová banka, a. s.
Názov účtu: Pomoc rodine po požiari RD 89

Účel zbierky: finančný príspevok pre rodinu na nevyhnutné výdavky spojené s opravami rodinného domu po požiari.

Ak chcete aj vy pomôcť rodine zo Skalitého môžete tak spraviť formou finančného príspevku na transparentný účet SK67 0200 0000 0047 6346 7854 aj prostredníctvom tohto odkazu: Pomoc rodine po požiari.

autor: redakcia
foto: Hasiči Raková

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: