veniec knmVeniec v Kysuckom Novom Meste je pripravený na zajtrajšie rozsvietenie. Nebudú mať jeden, ale hneď dva vence a môžu sa zapojiť do Vianočnej súťaže. 

veniecUž túto sobotu 28.11.2020 sa v Kysuckom Novom Meste slávnostne rozsvieti veniec. Uskutoční sa tak o 19:00 hod. na Námestí slobody pri soche Jána Nepomuckého, patróna mesta.
Adventný veniec požehná p.dekan Holbička a p.farár Tíleš, následne 1. adventnú sviecu rozsvieti primátor mesta Marián Mihalda.

vianocny veniec km

Prekvapenie, ktoré si pre obyvateľov mesto pripravilo, je ešte jeden veniec, určený na zábavu a fotenie sa vo vyzdobenom venci.
Nájdete neďaleko, taktiež na námestí pri Jednote. Môžete sa pri ňom odfotografovať a nezabudnite na #vianoce_kysuckenovemesto :-)

Vyjadrenie od pracovníčky Údržby mesta Lenky Turčániovej: " Pán primátor Marián Mihalda koncom leta prišiel s nápadom vytvoriť Vianočný veniec na fotenie. Oslovil p.riaditeľa Údržby mesta Michala Pošteka spolu s jeho zamestnancami, aby spolu niečo takéto vytvorili na vianoce pre našich občanov. Prebehlo pár pracovných porád, bolo potrebné vytvoriť podstavec, kruhy, zamontovať elektriku, samozrejme čečinu, vianočné ozdoby spolu s mašľami a k tomu veľa drobností a dolaďovaní. Pracovníkov tešila dôvera aj veľká výzva od p. primátora, takéto dielo vytvoriť. Na záver stačí dodať, že sa podarilo skvelé dielo, ktoré nám už občania pri montovaní veľmi kladne ohodnotili. To sú veci, ktoré Vás potešia, posunú ďalej a uvedomíte si, že to malo zmysel. Prajeme pekné a pokojné vianoce všetkým."

Vianočná súťaž o najoriginálnejšiu fotografiu

"Minulý rok naše námestie zdobil adventný veniec, ktorý sme spoločne v sviatočnej atmosfére zasvecovali každú nedeľu. Tento rok tomu nebude inak, no nachystali sme si pre vás ešte jedno ďalšie prekvapenie. 
Okrem toho dnes spúšťame súťaž o najoriginálnejšiu fotografiu s vianočnou tematikou v exteriéri nášho mesta. Svoje nápadité fotografie zdieľajte na Instagrame s hashtagom #vianoce_kysuckenovemesto do 22. decembra 2020. " informoval obyvateľov Marián Mihalda.

"Keďže Mikuláš nám tento rok nebude môcť pripraviť tradičný program, rozhodli sme sa potešiť my jeho. Najoriginálnejšiu fotografiu vyhodnotí a odmení bluetooth reproduktorom, vďaka ktorému budú koledy oblečené v červenom vianočnom šate znieť výraznejšie a sviatočnejšie ako doteraz.
Víťaznú fotografiu vyhlásime na Instagrame #vianoce_kysuckenovemesto 23. decembra a cenu víťazovi odovzdám osobne." dodal primátor mesta.

 

Autor: redakcia
foto: Lenka Turčániová

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: