svieca knm mUž túto sobotu 28.11.2020 v Kysuckom Novom Meste slávnostne zapália prvú adventnú sviecu na venci.

Aktuálna náročná spoločenská situácia nepraje vzájomnému stretávaniu sa a kultúrnym akciám, no napriek tomu sa mesto snaží svojich občanov potešiť inou formou.
Minulý týždeň spustilo súťaž o najoriginálnejšiu zimnú fotografiu z exteriéru nášho mesta, ktorá bude vyhodnotená na konci adventu. Podmienky súťaže sú zverejnené na Instagrame @mesto_kysuckenovemesto a na facebookovej stránke mesta.

"Rozhodli sme sa občanov v ťažkých časoch povzbudiť k zdieľaniu radosti prostredníctvom sociálnych sietí, spojiť ich aktivitou, ktorá je spoločná, a zároveň nie je nutné združovanie sa a osobný kontakt. Občania sa takisto môžu formou sietí lepšie spoznať a objaviť v sebe skryté talenty vďaka kreatívnej činnosti" popisuje zámer Júlia Jaššová.

svieca knmMinuloročný adventný veniecVianočné trhy a zapaľovanie sviečok

túto sobotu 28.11.2020 však mesto čaká slávnostné zapaľovanie prvej adventnej sviece na venci, ktorý mesto už pár týždňov pripravuje. Občania sa spolu s primátorom mesta Mariánom Mihaldom a pánom dekanom Petrom Holbičkom stretnú v tichej modlitbe za zdravú spoločnosť a svet na Námestí slobody pri soche Jána Nepomuckého, patróna mesta.

Momentálne na venci Údržba mesta ešte stále pracuje, takže sa nechajte prekvapiť ako bude nakoniec vypadať, nebudeme Vám to vopred prezrádzať :-)

"Tradičné vianočné trhy sú otázne a stále čakáme na vyjadrenie hygieny" informuje primátor Kysuckého Nového Mesta.

 

Klzisko a bežecká stopa

Mesto má pripravené jedno ďalšie prekvapenie, ktoré, dúfame, občanov poteší o čosi viac ako zvyčajne.

"Tak ako je dlhé roky zvykom, tento nebude výnimkou, a ak budú teplotné podmienky priaznivé, mesto sa pustí do vytvorenia klziska na Sládkovičovej ulici, kde si budú môcť korčuliari užiť poriadnu zimnú jazdu. V prípade dostatočnej snehovej nádielky je mesto okamžite pripravené vytvoriť bežeckú stopu pozdĺž cesty ku Lipke smerom do Ochodnice" dodal primátor mesta.

autor: redakcia
foto: KNM

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: