"VakciZuzka" opäť zavíta do Krásna nad Kysucou a to konkrétne vo štvrtok 5. augusta.

22. júla 2021 navštívila Krásno nad Kysucou výjazdová očkovacia skupina Žilinského samosprávneho kraja - VakciZuzka. "Z dôvodu veľkého záujmu občanov, očkovací tím nestihol v stanovenom čase desiatky ľudí zaočkovať. Mesto Krásno nad Kysucou preto požiadalo Žilinskú župu o ďalší termín, žiadosti bolo vyhovené a tak "VakciZuzka" opäť zavíta do nášho mesta a to konkrétne vo štvrtok 5. augusta v čase od 13:30 do 16:00 hod." informuje primátor  mesta.

Kto má záujem, môže prísť na námestie pred Kultúrnym domom a zaočkujte sa proti ochoreniu COVID-19. Každý, kto prejaví záujem, bude zaočkovaný jednodávkovou vakcínou Janssen od spoločnosti Johnson & Johnson, nikto nebude odmietnutý.

Zaočkovať sa môžu aj občania Ochodnice, kde taktiež príde mobilné očkovacie centrum : Ochodnica od 10:00 do 12:00

V súčasnosti je v Krásna nad Kysucou zaočkovanosť 26% teda 1784 občanov.

Nie je potrebná žiadna online registrácia, stačí prísť.

Zaočkovanosť v okresoch na Kysuciach: Čadca (31 percent) a Kysucké Nové Mesto (32 percent). Plná zaočkovanosť dosahuje v Žilinskom kraji 32,6 percenta.
Hoci podľa od pondelka platného COVID automatu je celé Slovensko v regionálnej zelenej charakteristike, Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky varuje pred začatím tretej vlny.

Tretia epidemická vlna má prísť aj preto, že delta variant sa šíri výrazne rýchlejšie a 76 percent nových prípadov za posledné dva týždne predstavujú nezaočkované osoby.

vakcizuzka

Autor: redakcia
Foto: ŽSK

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: