Do Európskeho týždňa mobility sa zapojí Žilinská župa aj tento rok. Od pondelka 16. septembra do nedele 22. septembra budú môcť cestujúci prímestskými autobusmi cestovať so zľavou až do výšky 47%.

 

Žilinská župa sa zapojila do týždňa mobility po druhýkrát. Cestovanie bude po celý týždeň o niečo lacnejšie. Európsky týždeň mobility sa každoročne koná v rovnakom čase a to už 17 rokov.

Zľavy na cestovnom sa budú týkať všetkých cestujúcich, ktorí si zakúpia jednosmerný cestovný lístok v hotovosti alebo aj z dopravnej karty. Cestovanie prímestskými autobusmi bude lacnejšie o 31 až 47 percent v závislosti od prejdenej vzdialenosti.

Vlani Žilinská župa zaznamenala v rámci týždňa mobility nárast počtu cestujúcich o 26 percent. ,,Ďakujem všetkým, ktorým nie je ľahostajné životné prostredie. Pevne verím, že sa nám tento rok podarí motivovať ešte viac cestujúcich, aby pred autom uprednostnili autobusy, prípadne využili rôzne alternatívne spôsoby dopravy. Áut na cestách pribúda a ľudia často stoja v kolónach. Ak chceme ľuďom vrátiť dôveru v cestovanie autobusmi, či vlakmi, musíme im pripraviť vhodné podmienky. Verím, že postupnými krokmi v integrácií dopravy sa nám podarí cestujúcich pritiahnuť do verejnej dopravy, čo bude mať za následok zvýšenie bezpečnosti aj celkovej pohody obyvateľov,“ uviedla vo svojej správe županka Erika Jurinová.

Facebook cover 1579x630

-r-

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: