cyklochodnik turzovka 002Výstavba 2. etapy cyklochodníka začala začiatkom decembra. Nová časť chodníka bude mať dĺžku približne 850 metrov.

Turzovčania už viac ako rok využívajú nový bezpečný chodník popri hlavnej ceste Čadca – Makov v celkovej dĺžke viac ako 3 km. Na začiatku decembra sa začalo s výstavbou 2. etapy cyklochodníka so začiatkom pri čerpacej stanici a napojením na už zrealizovaný jeho prvý úsek pri moste do Hlineného.

cyklochodnik turzovka 001

"Nová časť chodníka bude mať dĺžku približne 850 metrov. Na jeho realizáciu mesto získalo finančné prostriedky vo výške viac ako 450 000 eur z fondu Európskej únie. Cyklochodník bude tak ako ten predošlý oddelený od cesty lepeným obrubníkom. V celom úseku ide o obojsmerný chodník v podobe spoločnej cestičky pre chodcov a cyklistov," uvádza Agáta Machovčáková z úseku mediálneho pôsobenia mesta Turzovka.

Dodáva, že v rámci vybudovania cyklochodníka bude zabudované zvislé dopravné značenie ako aj vodorovné dopravné značenie, ktoré udáva smer pre chodcov a cyklistov. Zabudované bude aj nové osvetlenie s úspornými led svietidlami.

autor: redakcia
foto: mesto Turzovka

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: