autobus platbaCestovný lístok si od 1. júna 2021 budeme môcť zakúpiť v prímestských autobusoch už aj novými spôsobmi.

Už od dnes 1.6.2021 majú cestujúci v prímestských autobusoch spoločnosti SAD Žilina možnosť zakúpiť si cestovný lístok pomocou platobnej karty VISA a Mastercard, smartfónu a smarthodiniek.

Novinkou je tak úhrada cestovného v prímestskej a mestskej hromadnej doprave v Kysuckom Novom Meste a Čadci nasledovnými platobnými prostriedkami:

  • Platobná karta (VISA, MasterCard)
  • Google Pay (smartfón, smarthodinky)
  • Apple Pay (smartfón, smarthodinky)

Cestujúci môžu platiť jednoducho, pohodlne a bezpečne, a to dokonca aj vtedy, keď pri sebe nebudú mať peňaženku alebo dopravnú kartu SAD Žilina. Stačí, ak priložia platobnú kartu, smartfón alebo smarthodinky k čítačke dopravných kariet a počká na vydanie cestovného lístka. Každý autobus, v ktorom bude možná bezkontaktná platba, bude označený piktogramom na nástupných dverách autobusu.

Pre cestujúcich však platí, že zvýhodnené ceny cestovného a možnosť cestovať na prestupný lístok je možné uznávať len pri platbe formou predplateného kreditu z dopravnej karty (akákoľvek dopravná karta vydaná ktorýmkoľvek dopravcom v SR v systéme TransCard, vrátane ISIC kariet s dopravnou aplikáciou).

Bezkontaktná platba platobnou kartou, hodinkami alebo smartfónom je ekvivalent hotovostnej platby. Výška cestovného pri platbe platobnou kartou je rovnaká, ako pri platbe v hotovosti.

Platobnou kartou nie je možné realizovať dobitie kreditu na dopravnú kartu SAD Žilina v autobuse.

autor: redakcia
zdroj: SAD ZA

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: