povina znackyVďaka novoosadenýmh značkám zákazu státia osadeným pozdĺž cestného ťahu Čadca - Žilina už kamióny nemôžu byť odstavené na krajoch ciest.

V obci Povina boli v týchto dňoch osadené značky zákazu státia. Tento krok má napomôcť vyriešiť komplikovanú situáciu v obci, v ktorej doteraz často bývali odstavené kamióny na veľmi vyťaženom úseku. Tie značne komplikovali dopravnú situáciu v obci, a to aj tým, že bránili vo výhľade a sťažovali tak situáciu na povinských križovatkách.

povina znacky 1

„Najviac to pociťovali občania, ktorí bývajú hneď vedľa hlavnej cesty. Kamióny im neraz stáli i pod oknami so zapnutými motormi, alebo si v noci prekladali tovar z jedného kamióna do druhého“, uvádza starostka obce Alena Dudeková, ktorá začala konať v tejto veci na podnety občanov.

Dodáva, že rozumie vodičom kamiónov, ktorí nemajú dostatok odstavných plôch. "Prioritne sa musíme starať o svojich občanov, vytvárať im podmienky na kvalitné a kľudné bývanie“, informuje starostka.

Podľa našich informácii bude súčasťou zmien dopravného značenia aj vyznačenie dvojitej plnej čiary v smere na Budatínsku Lehotu. Dôvodom zmien v tejto časti cesty je časté otáčanie vozidiel. Táto zmena vodorovného značenia sa bude realizovať v priebehu roka 2020 

 

 

autor: redakcia
foto: obec Povina

 

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: