stanica cadcaPred niekoľkými mesiacmi sme vás informovali o možnosti posilnenia osobnej železničnej dopravy Čadca - Skalité – Serafínov, ktoré by aspoň čiastočne zmiernili kritickú dopravnú situáciu, hlavne v časti Svrčinovec – Čadca.

 

Pôvodné vyjadrenie ministerstva dopravy nebolo príliš pozitívne, takže k rokovaniu pristúpilo aj VÚC Žilina, ktoré sa takisto snaží pomôcť v danej veci a vyjadrilo ochotu pri spolufinancovaní posilnenia vlakového spojenia.

 

Podľa pani starostky Svrčinovca Mgr. Renáty Majchrákovej sa starostovia obcí Svrčinovec a Skalité stretli na ministerstve dopravy spolu s riaditeľom odboru dopravy VÚC s pánom Jurajom Kanisom a pánom Jánom Farkašom zo sekcie železničnej dopravy a dráh ministerstva dopravy aby prerokovali možné riešenia.

Na našu otázku sme dostali z VÚC Žilina odpoveď:

„Žilinský samosprávny kraj už dlhodobo rieši posilnenie vlakových spojení na trati Skalité - Čadca. Vedieme rokovania s Ministerstvom dopravy SR, Železničnou spoločnosťou SR aj so Železnicami SR. Je v našom záujme pomôcť obyvateľom dotknutých obcí a zabezpečiť nutné a chýbajúce vlakové spojenie. Po konzultácii s dotknutými obcami sme zosumarizovali svoje požiadavky, ktoré sme predložili ministerstvu. Čakáme na vyjadrenie ministerstva a cenovú ponuku. Viac informácií budeme vedieť po vyjadrení ministerstva.“

 

Výsledkom rokovaní teda môže nakoniec naozaj dôjsť k posilneniu osobnej železničnej prepravy na trati Čadca - Skalité – Serafínov, konečné slovo má ministerstvo dopravy. Najskôr však môže dôjsť k zmene grafikonu v decembri 2019.

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: