ockovanie covidNemocnice majú v týchto dňoch plné ruky práce. Všetky krajské nemocnice vrátane Kysuckej sa začínajú pripravovať na vakcináciu proti ochoreniu COVID-19. 

4.1.2020, Žilina - V nemocniciach v pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja sa v pondelok (4. januára) začínajú rýchle prípravy na vakcináciu proti ochoreniu COVID-19.

Najskôr začnú prípravy v Liptovskej nemocnici s poliklinikou v Liptovskom Mikuláši, ktorá sa zaradila medzi 25 vakcinačných centier na Slovensku. Možnosť vakcinácie budú mať prioritne zamestnanci nemocnice a následne ďalší poskytovatelia zdravotnej starostlivosti podľa metodiky stanovenej Ministerstvom zdravotníctva SR. ,,Dúfame, že práve správny a zodpovedný prístup zdravotníkov k bezpečnej vakcinácii zabezpečí nižší počet infikovaného zdravotníckeho, ale aj nezdravotníckeho personálu a tým zaistíme bezpečnejšiu prácu v našich nemocniciach a zároveň sa tak neohrozí poskytovanie zdravotnej starostlivosti. Veríme, že budeme správnym príkladom aj pre širokú verejnosť," vysvetlila riaditeľka odboru zdravotníctva ŽSK Silvia Pekarčíková.

 

V priebehu týždňa sa spustí vakcinácia aj v ostatných krajských nemocniciach- Kysuckej nemocnici s poliklinikou v Čadci, Dolnooravskej nemocnici s poliklinikou v Dolnom Kubíne a Hornooravskej nemocnici s poliklinikou v Trstenej.

autor: redakcia
foto: pixabay.com

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: