drogy krasnoPolícia odhalila drogovú činnosť v Krásne nad Kysucou.

Hovorkyňa kpt. Mgr. Zuzana Šefčíková upresňuje: "Dňa 17.03.2023 kriminalisti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Čadci spoločne s policajtmi z pohotovostného policajného útvaru Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline vykonali  akciu zameranú na odhaľovanie drogovej trestnej činnosti v Krásne nad Kysucou. Na základe predchádzajúceho príkazu sudcu pre prípravné konanie zrealizovali domovú prehliadku a obmedzili osobnú slobodu 33 ročnému mužovi.

drogyfoto3Počas prehliadky okrem vecí súvisiacich s drogovou trestnou činnosťou bola zaistená aj biela kryštalická látka a komponenty určené na výrobu drog, ktoré boli zaslané na kriminalistickú expertízu. Vyšetrovateľ v tejto súvislosti vzniesol mužovi obvinenie pre zločin „nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi“ a spracoval návrh na jeho väzobné stíhanie."

drogyfoto2


Okrem tohto sa podarilo počas výkonu domovej prehliadky zatknúť ďalšiu osobu, na ktorú bol vydaný Okresným súdom Žilina zatykač.
Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania

O ďalšej drogovej činnosti na Kysuciach sme vás informovali pred niekoľkými dňami: Mladíkovi na Kysuciach našli vo vozidle ruksaky s drogami

Autor: redakcia
Foto: Polícia SR

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: