kratom drogaPri kontrole vozidla na Kysuciach našli v ruksakoch 4 balenia drogy kratom, ktorá je na Slovensku už viac ako rok zakázaná.

Žilinskí príslušníci finančnej správy našli pri kontrole vozidla na Kysuciach, ktoré viedol 18 – ročný muž v ruksakoch 4 balenia u nás už viac ako rok zakázanej drogy s názvom kratom.

"Vodič cestoval z Českej republiky. Nebol sám, spolu s ním sa v aute viezla aj ďalšia osoba. Išlo o niekoľko mesiacov staršieho spolujazdca.

V dopravnom prostriedku u posádky pochádzajúcej zo Žiliny našli kontrolujúci otvorenú fľašu vodky. Položenú ju mala na podlahe v zadnej časti vozidla. Okrem nej sa na zadných sedadlách nachádzali aj 2 ruksaky. Po vykonaní dôslednej prehliadky v jednom z nich príslušníci finančnej správy zbadali 3 balenia omamných a psychotropných látok s názvom kratom a v druhom bolo 1 balenie rovnakej látky," uvádza Colný úrad Žilina.

kratom droga1

kratom droga2

Prípad bol postúpený orgánom činným v trestnom konaní.

Kratom je na Slovensku je od 9.12.2021 z vážnych bezpečnostných obáv zakázaný z dôvodu, že sa zvykne používať na odvykanie od heroínu, morfínu a iných opioidných drog.

autor: redakcia
foto: Colný úrad Žilina

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: