vodny svet krasnoMesto pracuje na vytvorení priestoru, kde rodiny s deťmi budú môcť tráviť horúce letné dni. Práce napredujú podľa plánu, v regióne pôjde o jediný a jedinečný priestor tohto druhu.

Po nedávnom otvorení Detského centra pre matky s deťmi pripravujú v Krásne nad Kysucou jedinečný vodný svet pre deti. Vedenie tak pracovali už na viacerých projektoch, aby vytvorilo vhodný priestor pre atraktívny život a výchovu detí v Krásne nad Kysucou.

Primátor Jozef Grapa hovorí: „Síce sme vybudovali niekoľko detských ihrísk, ale stále nám chýbali interiérové priestory počas upršaného a zimného obdobia, kde by sa rodiny s deťmi mohli socializovať, stretávať sa, či len tak odreagovať od každodennej rutiny. Podarilo sa, a tak sme nedávno otvorili Detské centrum pre matky s deťmi, ktoré je veľmi obľúbené a navštevované zo širokého okolia Kysúc. Potom som hľadal ďalší priestor, kde by rodiny s deťmi mohli tráviť i horúce letné dni, keď je piesok od slnka prehriaty a ihrisko rozpálené."

krasno vodny svet2 002

Originálny vodný priestorom pre najmenších

"Pristúpili sme k budovaniu Vodného detského ihriska s rôznymi hracími prvkami, ktorý bude spojený s oddychovou zónou a klasickým ihriskom so športovými prvkami. Práce pokračujú podľa plánovaného harmonogramu a Krásno nad Kysucou sa bude môcť čoskoro pochváliť originálnym vodným priestorom pre našich najmenších. V rámci regiónu bude jediné a jedinečné. Dodávky zo zahraničia boli ohrozené pre súčasnú situáciu v Európe, ale našťastie sa nám ich podarilo v predstihu zabezpečiť a vodné šmýkačky, delá, či húpačky prišli včas,“ dodáva J. Grapa.

krasno vodny svet2 001


O prácach ďalej informuje: "Dnes 9.6. som bol riešiť niektoré detaily na stavbe detského vodného sveta. Teší ma, že práce pokračujú dobrým tempom, chlapi z mestského podniku ale i dodávatelia technológie pracujú na plné obrátky. Budúci týždeň by mali zo zahraničia prísť posledné prvky do vodného sveta a dúfam, že to onedlho bude vypadať tak, ako to máme naplánované na vizualizácii."

Okrem zrekonštruovanej ZŠ, MŠ, otvorenia nových tried v školskom Klube detí, postavených športovísk, zrealizovali v meste i bytovú výstavbu pre mladé rodiny a zahájili rekonštrukciu ZUŠ, aby rozšírili športové a kultúrne možnosti využitia.

autor: redakcia
foto: mesto Krásno nad Kysucou

Prečítajte si aj:

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: