detske centrum krasno 001Prvou väčšou investičnou činnosťou Krásna nad Kysucou je prestavba priestorov bývalej Sporiteľne a Informačného centra na Komunitné sociálne zariadenie pre oddych matiek s deťmi. 

Vedenie mesta Krásna hľadá nové a netradičné možnosti, ktoré by rodičom a deťom umožnili využiť voľný čas, chvíle odpočinku a zábavy. na začiatku roka 2022 preto prebiehajú práce na prestavbe riestorov bývalej Sporiteľne a Informačného centra na Komunitné sociálne zariadenie pre oddych matiek s deťmi. Projekt využije aj blízkosť Mestskej knižnice, s ktorou bude toto centrum bezbariérovo prepojené. Súčasne bude môcť byť využívaný jeden i druhý priestor pre návštevníkov knižnice aj detského centra.

O prestavbe hovorí primátor Krásna Jozef Grapa: „Táto myšlienka vznikla práve pred rokmi v tomto období, keď som videl opustené detské ihriská a v sychravom období rodičia s deťmi nemali priestor, kde by sa mohli spolu stretávať, socializovať sa. V knižnici bol len minimálny priestor na zaujatie tých najmenších. Preto sme hľadali prostriedky mimo mestského rozpočtu a podarilo sa nám podať projekt, v ktorom sme boli úspešní. Finančné prostriedky sme získali z fondov Európskej únie, s ktorými disponuje Miestna akčná skupina Bystrická dolina.

detske centrum krasno 001

V súčasnosti začíname s prestavbou komunitného centra a budeme pokračovať i s rekonštrukciou priestorov Mestskej knižnice za účelom skvalitnenia služieb. Dúfame v synergický efekt, v knižnici prechádzame na elektronizáciu knižničného fondu, čitatelia si budú môcť dopredu zarezervovať knihy prostredníctvom online výpožičiek a knižný fond budeme podľa záujmu čitateľov dopĺňať požadovanými, novými titulmi.“

"Útulné a príjemné prostredie umocní občerstvenie chutnou kávou, alebo horúcim čajom. Ponúknuť túto službu nám umožní už spomínaná rekonštrukcia, na miesto bude privedená pitná voda i odpad, ktoré tu doteraz absentovali. V Komunitnom centre nebude chýbať ani detský kútik v modernom prevedení, resp. hracia zostava pre deti," informuje mesto Krásno.

autor: redakcia
foto: mesto Krásno nad Kysucou

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: