autobus kysuceV prímestských autobusoch bude platiť osobitné cestovné vo výške 0,35 EUR na akúkoľvek precestovanú vzdialenosť. Žilinský samosprávny kraj sa zapája do Európskeho týždňa mobility.

Žilinský samosprávny kraj pripravil v termíne 16. - 22. septembra 2021 v rámci Európskeho týždňa mobility viaceré atraktívne zľavy a zaujímavé novinky pre cestujúcich.

Znížené cestovné a možnosť získať dopravnú kartu zdarma

„Žilinská župa ako jediná na Slovensku počas celého týždňa zavedie osobitné cestovné vo výške 0,35 EUR na akúkoľvek precestovanú vzdialenosť pre všetkých cestujúcich. Počas trvania kampane budú dopravcovia vydávať dopravné karty zdarma, bez účtovania manipulačného poplatku, ktorý sa pohybuje od 4 do 5 EUR v závislosti od dopravcu a druhu karty,“ vysvetlila riaditeľka odboru dopravy ŽSK Gabriela Tisoňová. Dopravné karty bude možné vybaviť v klientskych centrách u dopravcov.

Žilinský samosprávny kraj bude okrem toho spolu s partnermi predstavovať inovácie, ktoré už pilotne bežia alebo budú v krátkom čase zavedené. Od 1. júna môžu cestujúci v SAD Žilina, a.s. platiť bankomatovou kartou a na zavedenie sa chystá aj ARRIVA Liorbus, a .s. Počas kampane budú dopravcovia propagovať aj úhradu cestovného virtuálnou dopravnou kartou v mobile.

„Tento projekt už od mája úspešne využívajú cestujúci na Orave a Liptove, v ostatných regiónoch ŽSK táto možnosť pribudne od 1. októbra. Cestujúca verejnosť si bude môcť vyskúšať aplikáciu priamo vo svojich mobilných telefónoch v informačných stánkoch, ktoré SAD Žilina, a.s. zriadi na autobusových staniciach v Žiline (16. 9.), Martine (20. 9.) a Čadci (21. 9.). Spoločnosť ARRIVA Liorbus, a.s. pre tento účel v Liptovskom Mikuláši (17. 9.) a v Dolnom Kubíne (22. 9.) pristaví prezentačné autobusy a v Liptovskom Mikuláši bude vydávať aj dopravné karty,“ informuje Žilinský samosprávny kraj.

europsky tyzden mobility 2021

autor a foto: redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: