rekonstrukcia cesty cadcaV týchto dňoch začali v Čadci prebiehať rekonštrukcie ciest a chodníkov, ktorá je reklamáciou prác z minulého roka.

Práce na cestách a chodníkoch budú prebiehať počas mesiaca september.

Rekonštrukčné práce začali na Mierovej ulici od Bieleho domu na Sídlisku III. Podľa informácii z mesta, následne budú práce pokračovať aj na ulici Jašíkova, Gočarovej ulici a na ulici Okružnej (pri obchodnom dome Lidl).
Vedenie mesta prosí obyvateľov o trpezlivosť a žiada občanov o rešpektovanie prác na ceste ako aj usmernenia dopravy počas celej doby rekonštrukcie ciest a chodníkov v meste. Rekonštrukcia sa robí v rámci reklamácie cesty, ktoré sa robili na jeseň.

Zástupca primátora, Marcel Šulo sa vyjadril na sociálnej sieti: "Nie sme spokojní so stavom “nových” ciest, ktoré sa minulý rok robili v meste. Asfaltové povrchy, ktoré mali slúžiť dlhé roky sa rozsypali po jednej zime."

Budovanie chodníkov prebieha napríklad aj v susednej Rakovej, kde už v tejto fáze počítajú s budúcou infraštruktúrou optických sieti. Takže od tohoto roku dávajú do telesa chodníka aj prípravu na takéto siete. Či v rámci budovania a opráv chodníkov v budúcnosti s týmto mesto Čadca počíta sa nám nepodarilo zistiť, zatiaľ sme z mesta nedostali odpoveď. 

Redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: