cesta turzovka03Intenzívne dažde spôsobujú výrazné problémy na cestách. Mesto Turzovka pristúpilo k vyhláseniu mimoriadnej situácie. Dôvodom vyhlásenia je aktuálny stav cesty II/484 v Turzovke - časti Predmier. Kritický úsek s poškodenou cestou je v dĺžke asi 50m.

V mestskej časti Predmier v Turzovke došlo zvýšenou hladinou vodného toku Predmieranka a upchatím odvodňovacieho priepustu popod cestu k poškodeniu oporného múru pozdĺž štátnej cesty II. triedy č. 484 Turzovka- Klokočov. Taktiež došlo k úpadku zvodidiel a prasknutiu okrajovej časti vozovky. Nakoľko existuje riziko, že by mohlo dôjsť k zosuvu cestného telesa do rieky, bola doprava v tomto úseku (v dĺžke do 50 metrov) usmernená do jedného jazdného pruhu.

Správa ciest ŽSK zabezpečí potrebné dopravné značenie. Na mieste asistuje polícia, ktorá riadi dopravu a hasiči.

Mimoriadna situácia bola vyhlásená v pondelok, 3. februára večer o 21.15 hod.

"Na mestskom úrade na poludnie zasadol krížový štáb, ktorý rokoval s kompetentnými o ďalšom postupe o ktorom budeme informovať" uviedla Mgr. Agáta Machovčáková z mesta Turzovka

Župa opravu múru plánovala v tomto roku 2020. ,,Máme rozpracovanú projektovú dokumentáciu na opravu oporného múru. Projekt budeme musieť prispôsobiť aktuálnej situácií a zisteniam, ktoré z toho plynú,“ doplnil riaditeľ Správy ciest ŽSK Pavol Liška. ,,Situáciu budeme aj naďalej monitorovať a vyhodnocovať,“ uzavrel situáciu Liška.

Aktualizované 4.2.2020 o 15.00 hod:

V poobedňajších hodinách zasadal krízový štáb, ktorý viedol prednosta MsÚ JUDr. František Mravec. Prítomní po vykonaní obhliadky sa zhodli, že je potrebné vyhlásiť II. stupeň povodňovej aktivity, z dôvodu bezpečnosti a ochrany na zdraví občanov a majetku. Je potrebné stabilizovať oporný múr, aby nedochádzalo k jeho posunu a zároveň je potrebné spriechodniť zalomený priepust popod cestu.

V súčasnosti je doprava je usmernená do jedného jazdného pruhu s obmedzením rýchlosti 30 km/hod.

 


Autor: redakcia

Foto: Mesto Turzovka

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: